З метою розвитку демократичного суспільства та громадянської освіти, підвищення відкритості і прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, налагодження взаємодії між владою та жителями громади й удосконалення їх участі у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету, відповідно до статті 3, пункту 5 частини першої статті 61, статті 26, статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Методичних рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2020 №94, статті 36 Статуту Криничанської селищної територіальної громади, затвердженого рішенням Криничанської селищної ради від 19.12.2025 року № 2-73/VIІІ «Про затвердження Статуту Криничанської селищної територіальної громади», селищна рада в и р і ш и л а:
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток
до рішення селищної ради
від 15 травня 2026 року
№ 5-78/VIII
ПОЛОЖЕННЯ
про громадський бюджет
Криничанської територіальної громади
1. Визначення понять
1.1. Громадський бюджет - процес взаємодії Криничанської селищної ради та її виконавчих органів з громадськістю, направлений на залучення жителів Криничанської громади до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної селищною радою частини місцевого бюджету через подання відповідних ініціативних проєктів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем населених пунктів Криничанської територіальної громади та його жителів, проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти.
1.2. Територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, селищ, міст, що мають єдиний адміністративний центр;
1.3. Житель - громадянин України, який задекларував або зареєстрував місце проживання на території територіальної громади або фактичне місце проживання/перебування якого підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі - житель, який проживає), крім військовослужбовця строкової служби, фізичної особи, яка за вироком суду перебуває у місці позбавлення волі.
1.4. Громадський проєкт - план дій, комплекс робіт, задум, ідея, викладені у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність задуму та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів громадського бюджету, спрямовані на розвиток інфраструктури Криничанської територіальної громади та покращення добробуту її жителів, подані з дотриманням форми, затвердженої цим Положенням.
1.5. Конкурс - це процес визначення найкращих проєктних пропозицій згідно з вимогами цього Положення серед загальної кількості представлених для голосування громадських ініціатив шляхом відкритого голосування.
1.6. Автор проєкту - особа від 16 років, яка є жителем громади та підготувала на конкурс свій проєкт у порядку, визначеному цим Положенням.
1.7. Робоча група з питань громадського бюджету (далі - Робоча група) -створюється розпорядженням селищного голови як постійно діючий орган, члени якого, в межах чинного законодавства України, координують виконання основних заходів щодо впровадження та функціонування громадського бюджету у Криничанській територіальній громаді, визначених цим Положенням.
1.8. Комісія з питань громадського бюджету (далі - Комісія) - постійно діючий орган, створений розпорядженням селищного голови, члени якого супроводжують впровадження громадського бюджету на всіх етапах та здійснюють контроль за реалізацією цього Положення.
1.9. Голосування - процес визначення проєктів-переможців серед поданих проєктів жителями територіальної громади шляхом заповнення бюлетеня для голосування жителем територіальної громади, що досяг 14 років у паперовому вигляді з підтвердженням особи, що голосує або шляхом заповнення бланку для голосування в електронному вигляді (Е-сервіс «Громадський бюджет» https://budget.e-dem.ua/1222055100). Також, у разі потреби, із застосуванням інших електронних інструментів, зокрема Google Forms, за умови забезпечення ідентифікації особи та дотримання принципів прозорості і достовірності голосування.
1.10. Електронна система - інформаційна система автоматизованого керування процесами у рамках громадського бюджету - Е-сервіс «Громадський бюджет» (https://budget.e-dem.ua/1222055100), що забезпечує автоматизацію процесів подання та представлення для голосування проєктів, електронного голосування за проєкти, зв'язку з авторами проєктів, оприлюднення інформації щодо відібраних проєктів та стану їх реалізації і підсумкових звітів щодо реалізації проєктів.
1.11. Пункт супроводу громадського бюджету – приміщення, у якому можна ознайомитися з умовами та параметрами громадського бюджету на відповідний рік, де здійснюється видача бланків проєктів та прийом проєктів у паперовому вигляді, а також наявна можливість ознайомлення жителів із списком проєктів, які представлені для голосування.
1.12. Відповідальні особи з супроводу громадського бюджету - це особи, які забезпечують роботу пунктів супроводу громадського бюджету та виконують наступні функції:
- надання консультацій авторам проєктів;
- збір проєктів на реєстрацію для участі в громадському бюджеті участі;
- перевірка наявності повного пакету документів;
- перевірка відповідності поданих документів встановленим вимогам;
- видача бланків голосування за проєкти громадського бюджету селищної ради;
- завантаження проєктів до електронної системи;
- внесення до електронної системи голоси жителів на основі їх вільного волевиявлення.
2. Загальні положення
2.1. Положення про громадський бюджет визначає основні засади процесу взаємодії Криничанської селищної ради з жителями Криничанської територіальної громади щодо впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу визначеної селищною радою частини коштів місцевого бюджету.
2.2. Положення про громадський бюджет розроблено з урахуванням норм Бюджетного Кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства фінансів України від 03.03.2020 №94 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні», відповідно до Статуту Криничанської селищної територіальної громади, а також досвіду українських громад з громадського бюджетування.
2.3. Фінансування проєктів-переможців громадського бюджету проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету.
2.4. Загальний обсяг громадського бюджету Криничанської територіальної громади, визначені сфери фінансування та розподіл коштів між ними, а також максимальна та мінімальна вартість одного проєкту визначаються Параметрами громадського бюджету, що є додатком 1 до даного Положення. Фінансування проєктів здійснюється в межах кожної сфери окремо, а переможцями визначаються проєкти, які набрали найбільшу кількість балів у відповідній сфері. У разі наявності невикористаних коштів у межах окремої сфери, такі кошти спрямовуються на фінансування інших проєктів, які набрали найбільшу кількість балів за результатами голосування, незалежно від сфери їх реалізації, у межах загального обсягу громадського бюджету.
2.5. Проєкти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету, повинні бути спрямовані на поліпшення комфорту проживання жителів та естетичного вигляду громади, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проєктів у всіх сферах життєдіяльності громади (не пов’язані з поточною роботою у відповідних галузях та сферах діяльності і поточним утриманням бюджетних установ).
2.6. Подаючи проєкт на реалізацію у рамках громадського бюджету Криничанської територіальної громади, його автор засвідчує свою згоду на вільне використання селищною радою цього проєкту, ідеї, у тому числі поза межами реалізації громадського бюджету.
2.7. Подання проєктів можуть здійснювати дієздатні жителі Криничанської територіальної громади, яким на момент подання проєкту виповнилось 16 років.
2.8. Голосування за проєкти можуть здійснювати дієздатні жителі Криничанської територіальної громади, яким на момент голосування виповнилось 14 років.
2.9. Термін реалізації проєктних пропозицій не повинен перевищувати одного бюджетного року.
3. Порядок утворення та функції Робочої групи
3.1. Для організації, підготовки та виконання організаційних заходів та завдань щодо реалізації громадського бюджету Криничанської територіальної громади розпорядженням селищного голови створюється відповідна Робоча група.
3.2. До складу Робочої групи входять посадові особи Криничанської селищної ради у кількості 3 осіб.
3.3. Основною діяльністю робочої групи є розробка, підготовка необхідних документів та контроль за їх дотриманням в рамках громадського бюджету всіма учасниками процесу.
3.4. Члени Робочої групи не можуть бути авторами проєктів в рамках громадського бюджету.
4. Порядок утворення, повноваження Комісії
4.1. Комісія - постійно діючий орган, що організовує та координує впровадження та реалізацію громадського бюджету в Криничанській територіальній громаді. До складу Комісії може входити не менше 11 осіб, які призначаються з числа посадових осіб Криничанської селищної ради, її виконавчих органів та жителів Криничанської територіальної громади (за їх згодою).
4.2. Повноваження Комісії:
- дотримуватися вимог цього Положення;
- координувати процес впровадження та функціонування громадського бюджету;
- надавати консультації та рекомендації авторам щодо проєктів, поданих для фінансування громадським бюджетом;
- готувати висновки щодо прийняття проєктів до голосування;
- надавати висновки та рекомендації до кожного проєкту, поданого для реалізації в рамках громадського бюджету;
- формувати перелік допущених до голосування проєктів;
- розв’язувати спірні ситуації, що виникають на всіх етапах реалізації громадського бюджету, а також розглядати усі звернення та скарги, що стосуються впровадження громадського бюджетування;
- ухвалювати рішення та надавати селищному голові пропозиції щодо переліку проєктів-переможців та відповідальних за їх реалізацію структурних підрозділів для формування відповідного розпорядження;
- отримувати інформацію від виконавчих органів ради про хід реалізації проєктів, які фінансуються громадським бюджетом;
- розглядати інформацію про стан реалізації проєктів-переможців у рамках громадського бюджету;
- заслуховувати авторів проєктів, керівників структурних підрозділів, посадових осіб комунальних підприємств, установ та організацій з питань реалізації проєктів громадського бюджету;
- проводити свої засідання гласно та відкрито.
4.3. Засідання вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини членів Комісії.
4.4. Комісія працює у формі засідань. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів, вирішальним є голос головуючого на засіданні. Селищний голова та депутати селищної ради можуть брати участь у роботі Комісії з правом дорадчого голосу.
4.5. На своєму першому засіданні Комісія обирає зі свого складу голову та секретаря. Головою і секретарем Комісії призначаються особи з числа членів Комісії, які є посадовими особами Криничанської селищної ради.
4.6. Протоколи засідань підписуються головою Комісії та секретарем Комісії, висновки щодо прийняття проєктів до голосування підписуються головою Комісії. Всі протоколи, висновки та рекомендації оприлюднюються на офіційному сайті Криничанської селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет» не пізніше 2 робочих днів з дня проведення засідання.
4.7. Члени Комісії не можуть бути авторами проєктів в рамках громадського бюджету.
5. Етапи Громадського бюджету
5.1. Щорічна процедура та порядок реалізації громадського бюджету передбачає наступні етапи:
- затвердження параметрів громадського бюджету на плановий рік (за потреби);
- інформаційно-промоційна кампанія, яка проводитися впродовж усього процесу реалізації громадського бюджету, під час якої, зокрема, проводиться ознайомлення учасників з основними процедурами, етапами, особливостями, інформування про події (заходи) на усіх етапах формування громадського бюджету;
- підготовка та подання проєктів;
- експертиза та відбір проєктів;
- голосування за проєкти та визначення проєктів-переможців;
- реалізація проєктів-переможців;
- моніторинг реалізації проєктів-переможців;
- підготовка та публікація звітності щодо реалізації проєктів-переможців;
- оцінка успішності процесу громадського бюджету.
5.2. Параметри громадського бюджету на плановий рік визначені у Додатку1 до цього Положення.
5.3. Організаційні питання щодо подання та конкурсного відбору проєктів, а також параметри громадського бюджету на плановий рік за потреби можуть уточнюватися окремими рішеннями селищної ради.
6. Пункт супроводу громадського бюджету
6.1. Пункт супроводу громадського бюджету визначається у Додатку 1 до цього Положення «Параметри громадського бюджету».
6.2. Кількість пунктів супроводу громадського бюджету може бути збільшена рішенням Комісії за наявності обґрунтованої потреби.
6.3. Пункт супроводу громадського бюджету виконує такі завдання:
- постійний інформаційний та консультативний супровід авторів та жителів з питань впровадження громадського бюджету;
- видачу бланків проєктів;
- прийняття проєктів у паперовому вигляді;
- ознайомлення жителів громади із списком проєктів, які прийняті до голосування.
6.4. Методичний та інформаційний супровід учасників процесу забезпечується робочою групою з питань громадського бюджету Криничанської селищної ради.
7. Інформаційна кампанія
7.1. Інформаційна кампанія проводиться на всіх етапах громадського бюджету робочою групою з питань громадського бюджету Криничанської селищної ради.
7.2. Інформаційна кампанія передбачає:
- ознайомлення жителів з основними процедурами та принципами громадського бюджету, а також заохочення жителів до підготовки та подання проєктів;
- інформування про етапи громадського бюджету, основні події у рамках громадського бюджету та їх терміни;
- інформування щодо функціонування пункту супроводу громадського бюджету, місця його розташування та графіку роботи;
- представлення прийнятих для голосування проєктів та заохочення жителів громади до участі у голосуванні;
- поширення інформації стосовно можливих способів голосування, розташування пунктів для голосування, функціонування електронних платформ для голосування, перебігу та результатів голосування;
- оприлюднення інформації про проєкти-переможці;
- поширення інформації стосовно ходу та результатів реалізації проєктів;
- співпраця з неурядовими громадськими організаціями з питань популяризації громадського бюджету та участі в інформаційній кампанії;
- інші інформаційні заходи (за потреби).
7.3. Автори проєктів самостійно, за власний рахунок, організовують інформаційні заходи серед жителів громади з роз’ясненням переваг власного проєкту з метою отримання якомога більшої кількості голосів.
8. Порядок підготовки проєктів
8.1. Проєкт розробляється автором за формою згідно з Додатком 2 до цього Положення.
8.2. Назва проєкту повинна бути викладена лаконічно, в межах одного речення. Оригінальні назви не повинні суперечити їх основній меті.
8.3. План заходів з виконання проєкту повинен відображати етапи виконання проєкту, зокрема закупівлю товарів (виконання робіт, надання послуг, у залежності від потреб проєкту).
8.4. Розрахунки, креслення, що розкривають сутність, цілі проєкту та можливість його практичної реалізації, додаються автором до проєкту, про що зазначається у формі проєкту (назва додатку та кількість сторінок).
8.5. При підготовці проєкту автор забезпечує його відповідність таким вимогам:
- проєкт відповідає нормам законодавства;
- заповнено усі обов'язкові поля форми, наведеної у Додатку 2 до цього Положення;
- проєкт відповідає сферам проєктів, визначеним у Додатку 1 до цього Положення;
- питання реалізації проєкту знаходиться в межах компетенції Криничанської селищної ради та її виконавчих органів;
- реалізація проєкту планується на землях, які належать на праві комунальної власності Криничанській територіальній громаді, на території будівель (приміщень) загального користування та об’єктів соціально-культурної сфери комунальної форми власності;
- проєкт не суперечить затвердженій містобудівній документації;
- реалізація проєкту не порушує прав інших осіб;
- реалізація проєкту не порушує прав інтелектуальної власності;
- тривалість реалізації проєкту - наступний бюджетний рік;
- вартість проєкту не є меншою за мінімальну та не перевищує максимальну, визначені у додатку 1 до цього Положення;
- розрахований автором бюджет проєкту включає усі витрати, пов’язані з: розробкою проєктної документації; закупівлею сировини, матеріалів, комплектуючих; оплатою підрядникам за виконання робіт, надання послуг (в т.ч. логістичних: доставка, зберігання) та інше;
- проєкт не може передбачати ремонт та реконструкцію приватного майна, окрім територій або об’єктів, що перебувають у власності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), органів самоорганізації населення (ОСН), за умови вільного доступу до цих територій;
- об’єкт, який створений в ході реалізації проєкту, має бути загальнодоступним для всіх жителів громади та не мати комерційного характеру, а саме отримання прибутку.
9. Порядок подання проектів
9.1. Проєкт подається автором у електронному (платформа https://budget.e-dem.ua/1222055100 та електронна пошта ekonom_rozv@ukr.net) або паперовому вигляді - у пункті супроводу громадського бюджету.
9.2. Проєкт подається разом з підписами на підтримку проєкту від 5 дієздатних фізичних осіб - жителів територіальної громади (за винятком ініціатора), за формою, наведеною у Додатку 3 до цього Положення.
9.3. Подання проєкту у паперовому вигляді здійснюється за умови пред’явлення автором оригіналу паспорту громадянина України. При поданні проєкту електронною поштою, автор вказує серію і номер зазначених документів в електронному повідомленні та прикріплює їх скановану копію. Якщо проєкт подається з використанням електронних платформ, зазначаються дані, передбачені відповідними програмним забезпеченням.
9.4. Проєкти, подані до пункту супроводу громадського бюджету у паперовому вигляді, передаються робочій групі щоденно не пізніше дня, наступного за днем, коли був поданий проєкт.
9.5. Робоча група з питань громадського бюджету забезпечує внесення до Е-сервісу «Громадський бюджет» (https://budget.e-dem.ua/1222055100) проєктів, поданих у паперовому вигляді, протягом трьох робочих днів з дня їх отримання.
9.6. До Е-сервісу «Громадський бюджет» (https://budget.e-dem.ua/1222055100) проєкти вносяться в порядку їх календарного надходження та мають містити такі відомості: реєстраційний номер проєкту, дата подання, назва проєкту, прізвище, ім’я автора, сфера реалізації, орієнтовна вартість проєкту, статус розгляду проєкту, а також інші відомості, необхідні для обліку та моніторингу проєктів. Зазначені дані можуть бути використані для інформування жителів громади про перебіг етапу подання проєктів.
9.7. Автор проєкту у будь-який момент може зняти свій проєкт з розгляду, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.
9.8. Автор проєкту може подати на конкурс не більше 1 проєкту в межах кожної сфери окремо.
10. Оцінка, аналіз та відбір проектів
10.1. Робоча група здійснює попередню оцінку поданого проєкту з метою його перевірки на предмет:
- відповідності найменування та ідеї проєкту його змісту, нормам законодавства, цього Положення та суспільної моралі;
- повноти заповнення всіх обов’язкових полів проєкту за формою та у обсязі, що відповідають Додатку 2 до цього Положення;
- відповідності кількості підписів на підтримку проєкту встановленим вимогам;
- відсутності нецензурної лексики;
- відсутності наклепів, образ;
- відсутності закликів до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади тощо;
- відсутності ознак комерційного проєкту.
10.2. У випадку, якщо форма проєкту є неповною або містить помилки/невідповідності, представник робочої групи у телефонному режимі або з використанням електронної пошти повідомляє про це автора проєкту. Автор проєкту протягом 3 календарних днів з дня отримання відповідного повідомлення надає необхідну інформацію або вносить корективи до проєкту.
10.3. Проєкти, що пройшли попередню оцінку робочою групою, вносяться до електронної системи (за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проєкту і на розповсюдження яких останні не дали своєї згоди), а їх копії надсилаються кожному члену Комісії.
10.4. Проєкти, автори яких протягом установленого терміну не надали необхідної інформації або не внесли корективи до проєкту на вимогу представника робочої групи, не можуть бути допущеними до участі в конкурсі. Зазначені проєкти вважаються такими, що не пройшли попередню оцінку, і у електронній системі є недоступними для загального доступу. Проєкти, що не пройшли попередньої оцінки, і були подані в паперовому вигляді до електронної системи не вносяться.
10.5. У разі позитивної попередньої оцінки та відсутності зауважень, робоча група передає проєкт на оцінку відповідному виконавчому органу чи комунальній установі/підприємству Криничанської селищної ради за галузевою ознакою, який в подальшому відповідатиме за реалізацію проєкту (далі – відповідальний підрозділ).
10.6. Відповідальний підрозділ протягом 10 робочих днів з дня отримання копії проєкту, що пройшов попередню оцінку, здійснює його оцінку на предмет відповідності законодавству України та реалістичності і достатності бюджету для його практичної реалізації, після чого формує звіт про аналіз відповідності проєкту законодавству та можливості його реалізації за формою згідно з Додатком 4 до цього Положення.
10.7. Комісія на підставі звітів про аналіз відповідності проєкту законодавству та можливості його реалізації від відповідального підрозділу готує висновок щодо прийняття проєкту до голосування за формою згідно з Додатком 5 до цього Положення.
10.8. Перелік допущених до голосування проєктів, із зазначенням закріпленого за кожним проєктом відповідального підрозділу затверджуються розпорядженням селищного голови.
10.9. При виявленні двох і більше схожих проєктів, Комісія має право рекомендувати авторам їх об’єднати. Об’єднання проєктів здійснюється шляхом створення нового проєкту. При виявленні двох і більше проєктів, що суперечать один одному, Комісія має право зняти їх з розгляду.
10.10. У разі, якщо протягом 3 календарних днів з дня відправлення авторам проєктів пропозицій про об’єднання проєктів, автори проєктів не дійдуть згоди і не опрацюють спільної позиції щодо проєкту або не знімуть одну з пропозицій, проєкти за рішенням Комісії можуть розглядатися у своєму початковому варіанті або бути відстороненими (один чи обидва) від участі в конкурсі.
10.11. Внесення будь-яких змін до проєктів, зокрема, зміна локалізації чи об’єднання з іншими проєктами, можливі лише за згодою авторів відповідних проєктів.
10.12. Комісія може прийняти рішення про відмову у прийнятті проєкту для голосування з наступних причин:
- автор проєкту надав неправдиві відомості про себе;
- проєкт суперечить законодавству України;
-в рамках проєкту передбачається виключно розробка проєктно-кошторисної документації;
- проєкт має незавершений характер (виконання одного із заходів в майбутньому вимагатиме прийняття подальших заходів та/або потребуватиме додаткового виділення коштів з бюджету Криничанської територіальної громади);
- реалізація проєкту планується на землях або об’єктах приватної форми власності (крім ОСББ, ОСН);
- у рамках проєкту передбачені витрати на утримання та обслуговування у сумі, що перевищує вартість реалізації проєкту;
- проєкт не відповідає нормам цього Положення.
10.13. Проєкти, щодо яких Комісією здійснено обґрунтований висновок щодо недопущення їх до голосування, участь у голосуванні брати не можуть.
10.14. Усі проєкти, що отримали позитивну оцінку Комісії, публікуються на офіційному веб-сайті селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет» https://krin.otg.dp.gov.ua/gromadskosti/e-demokratiya не пізніше ніж за 3 календарних дні до початку голосування.
10.15. Перелік усіх проєктів, що розглядалися Комісією, разом із звітами про аналіз відповідності проєкту законодавству та можливості його реалізації, а також висновками щодо прийняття проєкту до голосування надаються селищному голові для ознайомлення.
10.16. Скановані заповнені звіти про аналіз відповідності проєкту законодавству та можливості його реалізації, а також висновки щодо прийняття проєкту до голосування розміщуються на офіційному веб-сайті селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет».
11. Голосування за проєкти
11.1. Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету здійснюється шляхом заповнення бюлетеня для голосування особою зареєстрованою на території громади, що досягла 14 років:
- шляхом заповнення бланку для голосування (Додаток 6) у паперовому вигляді з підтвердженням особи, що голосує (копія паспорту громадянина або ІD картки та витягу з Реєстру територіальної громади зі зробленим на них власноруч написом «Для громадського бюджету»);
- шляхом електронного голосування через електронну систему https://budget.e-dem.ua/1222055100. Голосування та ідентифікація особи проводиться через систему Bank ID, електронного підпису, інших способів, передбачених системою;
- шляхом заповнення Google Forms для голосування в електронному вигляді, за умови забезпечення ідентифікації особи та дотримання принципів прозорості і достовірності голосування (необхідно додати/завантажити сканкопії офіційних документів - паспорт громадянина або ІD картка та витяг з Реєстру територіальної громади).
11.2. Голосування триває 20 календарних днів з дня початку голосування. Період голосування має відповідати Параметрам громадського бюджету.
11.3. Кожен житель територіальної громади має право проголосувати за один проєкт у кожній із визначених Параметрами сфер.
11.4. У ході голосування в режимі офлайн ведеться журнал реєстрації, в якому зазначаються: дата голосування, номер виданого бланку для голосування, прізвище, ім’я та по-батькові громадянина, серія, номер паспорта та його підпис.
11.5. Остаточний бал проєкту обчислюється відповідно до «Обґрунтування та розрахунку остаточного балу проєктів за допомогою вагового коефіцієнта» (Додаток 7).
11.6. Результати голосування оприлюднюються на офіційному веб-сайті селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет» через 10 робочих днів після останньої дати голосування.
12. Визначення проєктів-переможців
12.1. Встановлення результатів голосування відбувається на відкритому засіданні Комісії, яке передбачає підрахунок голосів, поданих в електронному вигляді, підрахунок голосів у бюлетенях, поданих у паперовому вигляді, а також підрахунок голосів, поданих із використанням інших електронних інструментів, зокрема Google Forms, відданих за кожний окремо виставлений на голосування проєкт. За результатами підрахунку визначається остаточний бал кожного проєкту відповідно до «Обґрунтування та розрахунку остаточного балу проєктів за допомогою вагового коефіцієнта».
12.3. Комісія на своєму засіданні відповідно до результатів голосування формує та затверджує рейтинг проєктів, а також визначає перелік проєктів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету.
12.4. У разі, якщо проєкти набирають однакову кількість балів, їх пріоритетність визначається рішенням Комісії за умови відсутності зауважень у бланках розгляду проєктів. У разі неможливості визначення переможця зазначеним способом, пріоритетність визначається за датою реєстрації проєктів: пріоритет надається проєктам, які були подані та зареєстровані раніше. Якщо проєкти мають однакову дату реєстрації, пріоритет надається проєкту, реалізація якого потребує меншого обсягу фінансування.
12.5. Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проєктні пропозиції, які набрали найбільшу кількість балів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету Криничанської територіальної громади на відповідний рік.
12.6. За результатами голосування, базуючись на списках проєктів-переможців, Комісія протягом 10 робочих днів після закінчення голосування ухвалює рішення та надає селищному голові пропозиції щодо переліку проєктів-переможців та відповідальних за їх реалізацію підрозділів для формування відповідного розпорядження.
12.7. На підставі вказаного розпорядження здійснюється публікація списку проєктів-переможців на офіційному веб-сайті Криничанської селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет».
12.8. Скарги на порушення процедури голосування можуть бути подані до Комісії не пізніше 3 календарних днів з дня завершення голосування. Скарга має бути розглянута на відкритому засіданні Комісії у термін, що не перевищує 5 днів.
12.9. У разі нестачі коштів на реалізацію чергового проєкту з рейтингу проєктів-переможців, до уваги береться наступний з проєктів-переможців, орієнтовна вартість реалізації якого не призведе до перевищення суми коштів громадського бюджету на відповідний рік. Проєктами-переможцями вважатимуться ті проєктні пропозиції, які набрали найбільшу кількість балів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету на відповідний рік.
12.10. Проєкти-переможці, затверджені розпорядженням селищного голови, підлягають включенню до прогнозу/проєкту місцевого бюджету на наступний бюджетний рік та фінансуванню за рахунок коштів місцевого бюджету у наступному році.
13. Реалізація, звітування та оцінка реалізації проєктів-переможців.
13.1. Проєкти, які перемогли за підсумками голосування в поточному році, у разі потреби можуть бути включені до бюджетних запитів відповідальних структурних підрозділів.
13.2. Після затвердження бюджету Криничанської територіальної громади, відповідальні виконавчі органи ради забезпечують реалізацію проєктів громадського бюджету відповідно до норм цього Положення та чинного законодавства, зокрема розробляють календарний план реалізації проєктів, вживають заходів для проведення публічних закупівель товарів, робіт та послуг, укладення договорів тощо.
13.3. Реалізація проєктів здійснюється виконавчими органами селищної ради у співпраці з авторами проєктів-переможців.
13.4. Процес реалізації проєктів громадського бюджету підлягає постійному моніторингу. Авторам проєктів забезпечується безперешкодний доступ до об’єкта, на якому відбувається реалізація проєктів громадського бюджету.
13.5. Інформація про хід реалізації проєктів-переможців розміщується на офіційному веб сайті селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет».
13.6. Відповідальні підрозділи, що реалізують проєкти-переможці, готують наступні звіти:
1) звіт щодо стану реалізації проєктів за формою, згідно з Додатком 8 до Положення у такі терміни:
- Звіт за підсумками року, в якому відбулося фінансування – до 31 січня року, наступного за звітним;
2) звіт про реалізацію кожного окремого проєкту громадського бюджету-не пізніше місячного терміну після завершення реалізації відповідного проєкту. Звіт включає в себе:
- загальний опис результатів проєкту;
- інформацію про те, що не вдалося реалізувати, або що було реалізовано іншим чином;
- опис робіт, які було проведено, їх послідовність;
- фактичний термін реалізації;
- фактичний бюджет;
- фото-звіт результату.
13.7. Звіти щодо стану реалізації кожного проєкту оприлюднюються на офіційному веб сайті селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет».
14. Етика громадського бюджету
14.1. Усі учасники процесу громадського бюджетування повинні дотримуватися загальноприйнятих норм та правил етичної поведінки, зокрема:
14.1.1. не надавати жителям територіальної громади, які беруть участь у процедурі голосування за проєкти, неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов`язаних з безпосередньою реалізацією ними права голосу, у т.ч. не надавати або не обіцяти жителям територіальної громади грошові кошти, подарунки (які розігруються вибірковим методом) або інше майно, переваги, пільги, послуги матеріального або нематеріального характеру за вчинення або невчинення будь-яких дій щодо проєктів громадського бюджету;
14.1.2. не допускати примусових методів впливу на волевиявлення голосуючих осіб за проєкти конкурсу;
14.1.3. не вимагати в учасників голосування інформацію у будь-якому вигляді про те, за який проєкт (проєкти) вони віддали свої голоси;
14.1.4. не допускати публічної дискредитації учасників громадського бюджету з метою негативного впливу на репутацію цих учасників та/чи проєктів;
14.1.5. не допускати реального конфлікту інтересів. Терміни «неправомірна вигода», «реальний конфлікт інтересів» вживаються у Положенні у значенні, наведеному у Законі України «Про запобігання корупції».
14.2. Під час процедури голосування заборонено використовувати «адміністративний ресурс» навчальних закладів для організації масового голосування студентів і учнів навчальних закладів, а також трудових колективів підприємств, установ та організації. Крім того, під час процедури голосування, заборонено застосовувати примусові заходи впливу щодо волевиявлення жителів за той чи інший проєкт.
14.3. Комісія є органом, що забезпечує здійснення контролю за дотриманням учасниками конкурсу етичних правил та норм щодо запобігання конфлікту інтересів, а також, прийняття рішення щодо застосування до порушників заходів впливу. Скарга щодо можливого порушення етичних правил та відповідні докази (фото- та відео-матеріали тощо) надсилаються в електронній формі на електронну пошту ekonom_rozv@ukr.net.
14.4. Комісія приймає рішення з врахуванням результатів розгляду скарги та має право застосувати один чи декілька заходів впливу:
14.4.1. винести попередження учасникам конкурсу та/чи надати рекомендацію вжити належних заходів щодо усунення порушень та утримання від них в подальшому;
14.4.2. відрахувати голоси, по яких виявленні порушення;
14.4.3. виключити проєкт з конкурсу на будь-якому з етапів;
14.4.4. включити до списку недоброчесних учасника конкурсу, зокрема, автора та/чи об`єкт, на якому передбачено реалізовувати проєкт, а також осіб, що здійснюють управління чи є керівниками такого об`єкта. Такий список оприлюднюється на офіційному веб сайті селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет».
14.5. Особи та об’єкти, які включені до списку недоброчесних позбавляються права участі в конкурсі наступного року.
15. Форс-мажорні обставини
У випадку виникнення визначених чинним законодавством форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), що перешкоджають, чи можуть перешкоджати реалізації проєктів-переможців у рік впровадження проєктів, видатки на реалізацію проєктів-переможців можуть бути перенесені на наступний календарний рік окремим рішенням селищної ради.
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 1
до Положення про громадський
бюджет Криничанської
територіальної громади
Параметри громадського бюджету
Криничанської територіальної громади
Загальний обсяг громадського бюджету Криничанської територіальної громади на бюджетний рік становить 1 000 000 грн та розподіляється між визначеними сферами. У разі наявності невикористаних коштів у межах окремої сфери, такі кошти спрямовуються на фінансування інших проєктів, які набрали найбільшу кількість голосів за результатами голосування, незалежно від сфери їх реалізації, у межах загального обсягу громадського бюджету.
Максимальна вартість одного проєкту до 250 тис. грн. Мінімальна вартість одного проекту від 25 тис. грн.
Мінімальна кількість підписів, на підтримку проєкту, які необхідно набрати проєкту для включення до переліку проєктів, з яких визначаються проєкти-переможці: 5 осіб (крім автора проєкту).
Мінімально можливий вік автора: 16 років.
Календарний план реалізації етапів громадського бюджету:
5.1. подання проєктів: 30 календарних днів з дня оголошення про початок прийому проєктів на громадський бюджет;
5.2. аналіз поданих проєктів та допущення їх на голосування: 30 календарних днів;
5.3. голосування за проєкти: 20 календарних днів з дня початку голосування;
5.4. визначення проєктів-переможців: 10 робочих днів;
5.6. реалізація проєктів-переможців: наступний бюджетний рік.
Пунктом супроводу громадського бюджету визначено кабінет №312 в адміністративній будівлі відділу освіти, культури, молоді та спорту Криничанської селищної ради, що знаходиться за адресою: селище Кринички, вулиця Нагірна, 2.
Проєкт повинен бути спрямований на вирішення певної проблематики у одній із сфер, що наведені нижче:
7.1. «Інфраструктура, благоустрій та екологія» – заходи, спрямовані на розвиток інфраструктури, благоустрій території громади, комунальне господарство, покращення естетичного стану населених пунктів та просторовий розвиток, а також охорону навколишнього природного середовища, впровадження енергоефективних та екологічних рішень. Продукти реалізації таких проєктів є загальнодоступними та не виступають об’єктами авторського права відповідно до чинного законодавства;
7.2. «Фізична культура, спорт і туризм» – проєкти, спрямовані на розвиток фізичної культури і спорту, популяризацію здорового способу життя, розвиток спортивного туризму та підвищення туристичної привабливості громади;
7.3. «Освіта, культура, молодь та ІТ» – проєкти, спрямовані на розвиток освітніх, культурних та просвітницьких ініціатив, підтримку молодіжних ініціатив та активної участі молоді у житті громади, а також впровадження інформаційних технологій, інноваційних рішень та інструментів електронної демократії. Проєкти цієї сфери мають бути загальнодоступними та спрямованими на розвиток громади. Не приймаються до участі проєкти, реалізація яких належить до прямих повноважень відповідних закладів та передбачає виключно покращення їх матеріально-технічної бази;
7.4. «Безпека та охорона здоров’я» – проєкти, спрямовані на створення безпечних умов проживання жителів громади, забезпечення безбар’єрності громадського простору, підвищення рівня громадської, пожежної та дорожньої безпеки, облаштування укриттів, захисних споруд і пунктів незламності, встановлення систем відеоспостереження та інших технічних засобів безпеки, а також покращення доступу до медичних послуг і умов обслуговування населення.
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 2
до Положення про громадський
бюджет Криничанської
територіальної громади
ФОРМА ПРОЄКТУ
реалізація якого планується за рахунок коштів
громадського бюджету в Криничанській селищній раді
у _____ році
| Заповнює відповідальна особа, яка здійснює реєстрацію проєкту.
Дата надходження: ___________________ Реєстраційний номер проєкту: _____________ Прізвище, ім'я, по батькові особи, яка здійснює реєстрацію: ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Підпис: _____________________________ Інформація про проєкт 1. Назва проєкту (має відображати кінцеву мету реалізації проєкту) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________ |
||
| 2. Напрям реалізації проєкту
|
||
|
|
|
Інфраструктура, благоустрій та екологія |
|
|
|
Фізична культура, спорт і туризм |
|
|
|
Освіта, культура, молодь та ІТ |
|
|
|
Безпека та охорона здоров’я
|
| 3. Локалізація проєкту (зазначити населений пункт (вулицю), вигоди від реалізації проєкту (для жителів відповідної категорії) усього населеного пункту чи жителів всієї громади)
________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 4. Назва та адреса об'єкта проєкту (зазначити назву та адресу установи/закладу, будинку. Цей пункт заповнюється у разі, якщо відповідні дані точно відомі; у разі, якщо передбачаються заходи, не прив'язані до одного об'єкта, - пункт не заповнюється) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 5. Короткий опис проєкту (в лаконічній формі надати загальне уявлення про мету проєкту) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Повний опис проєкту та прогнозований обсяг витрат 6. Обґрунтування необхідності реалізації проєкту (описати проблему, яку стосується реалізація проєкту, поточний стан ситуації; запропоновані рішення; надати пояснення, чому саме таке рішення пропонується, і яким чином його реалізація вплине на подальше життя жителів) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 7. Соціальний ефект проєкту та (або) його загальнодоступність (надати інформацію про кількість потенційних користувачів проєкту, у тому числі безоплатно, про те, яким чином забезпечуватиметься загальнодоступність проєкту) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 8. План заходів з реалізації проєкту (описати план робіт, послуг, необхідних для виконання) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 9. Очікувані результати проєкту (навести показники, які можна використати для оцінки досягнення результатів практичної реалізації проєкту). Орієнтовна вартість (брутто) проєкту в розрізі кожної складової та за видами робіт, щодо яких може бути визначена ціна (наприклад: придбання предметів, обладнання, демонтаж старого обладнання, ремонт тощо) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
||
Бюджет проєкту
| № | Найменування | Кількість (од.) / площа (кв. м) / протяжність (м або пог. м) | Ціна за одиницю, грн | Орієнтовна вартість (брутто), грн |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| РАЗОМ | х | х |
|
|
| 10. Очікуваний термін реалізації проєкту
________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 11. Ризики (зазначити перешкоди для реалізації проєкту, на які необхідно звернути увагу) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 12. Приклади схожих рішень (за наявності зазначити назву, вартість та кошторис подібних проєктів, які реалізувалися в інших громадах) ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Автор проєкту(всі рядки обов'язкові для заповнення) Прізвище _______________________________________________________________________ Ім'я ____________________________________________________________________________ По батькові ____________________________________________________________________ Дата народження (ДД/ММ/РРРР) ___________________________________________________ Серія і номер паспорта (або посвідки на проживання) _________________________________ Телефон(-и) +380 ________________________________________________________________ Адреса реєстрації ________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Адреса проживання ______________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Електронна пошта _______________________________________________________________ |
||||
|
|
Вік |
|||
|
|
|
16 - 18 | ||
|
|
|
19 - 30 | ||
|
|
|
31 - 40 | ||
|
|
|
41 - 50 | ||
|
|
|
51 - 60 | ||
|
|
|
60+
|
||
|
|
Рід занять | |||
|
|
|
Студент | ||
|
|
|
Працюю | ||
|
|
|
Безробітний | ||
|
|
|
Пенсіонер | ||
|
|
|
Підприємець
|
||
| Додатки до проєкту:
1. Копія паспорту громадянина або ІD картки та витягу з Реєстру територіальної громади (для тих, хто подає проєкт у пункті супроводу за умови відсутності в особи електронного підпису або BankID). 2. Список із підписами на підтримку проєкту від 5 дієздатних фізичних осіб - жителів територіальної громади, які підтримують цю пропозицію (проєкт), окрім його автора) (оригінал списку у паперовій формі). 3. Фото, схема, креслення, презентації, що демонструють очікуваний результат. Згода на обробку персональних даних Відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" ________________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) даю згоду на обробку моїх персональних даних, зазначених у цьому бланку проєкту, виключно для реалізації громадського бюджету. |
||||
| _____________
(дата) |
__________________
(підпис автора) |
___________________
(П.І.Б. автора) |
||
| Я погоджуюся з тим, що:
заповнений бланк (за виключенням моїх персональних даних) буде опубліковано на офіційному веб-сайті Криничанської селищної ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Громадський бюджет»; цей проєкт (ідея) може вільно використовуватися Криничанською селищною радою, у тому числі поза межами громадського бюджету; можливі модифікації, об'єднання з іншими завданнями, а також його реалізація в поточному режимі; можливе уточнення проєкту, якщо його реалізація суперечитиме законодавству України чи сума для реалізації у _______ році перевищить максимальний обсяг коштів, визначених на його реалізацію. |
||||
| _____________
(дата) |
_________________
(підпис автора) |
__________________
(П.І.Б. автора) |
||
|
|
|
|
|
|
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 3
до Положення про
громадський
бюджет Криничанської
територіальної громади
СПИСОК ОСІБ,
які підтримують проєкт
(крім авторів проєкту)
| Назва проєкту
________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________ Автор (автори) проєкту ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Я підтримую громадський проєкт, що реалізуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету у 20____ році. Ставлячи підпис у зазначеному списку, висловлюю свою згоду на: 1) обробку моїх персональних даних з метою впровадження громадського бюджету у Криничанській територіальній громаді у 20____ році згідно із Законом України від 01.06.2010 № 2297-VI "Про захист персональних даних"; мені відомо, що подання персональних даних є добровільне, і що мені належить право контролю процесу використання даних, які мене стосуються, право доступу до змісту моїх даних та внесення в них змін/коректив; 2) можливі модифікації, об'єднання з іншими проєктам, а також: зняття зазначеної пропозиції (проєкту) її авторами. |
| № з/п | П.І.Б. особи, яка підтримує проєкт | Адреса проживання (індекс, населений пункт, вулиця, будинок, квартира) | Серія і номер паспорта | Підпис |
| 1 |
|
|
|
|
| 2 |
|
|
|
|
| 3 |
|
|
|
|
| 4 |
|
|
|
|
| 5 |
|
|
|
|
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 4
до Положення про громадський
бюджет Криничанської
територіальної громади
ЗВІТ
про відповідність проєкту встановленим вимогам
| Назва проєкту
________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Відповідальний структурний підрозділ Криничанської селищної ради ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ Результати аналізу проєкту на відповідність встановленим вимогам: 1. Реєстраційний номер проєкту _________________ 2. Проєкт належить до повноважень Криничанської селищної ради та відповідає Положенню про громадський бюджет: а) так; б) ні (чому?). ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 3. Проєкт відповідає законодавству, нормативно-правовим актам Криничанської селищної ради: а) так; б) ні (чому?). ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 4. Строк реалізації проєкту - один бюджетний рік: а) так; б) ні (чому?). ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 5. Проєкт має завершальний характер (не потребуватиме коштів для його завершення в майбутньому): а) так; б) ні (пояснити необхідність виділення коштів з бюджету у майбутньому). ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 6. Висновок щодо технічних можливостей реалізації проєкту: а) позитивний; б) негативний (чому?). ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 7. Проєкт передбачає лише розробку проєктно-кошторисної документації: а) так; б) ні. 8. Проєкт не суперечить діючим програмам розвитку території та не дублює завдань, передбачених цими програмами, і планується для реалізації на відповідний бюджетний рік: а) так; б) ні (обґрунтувати, в якій частині суперечить вимогам). ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 9. Реалізація проєкту планується на землях або об'єктах комунальної форми власності: а) так; б) ні. 10. Оцінка вартості проєкту у розрізі складових та видів робіт: а) без зауважень; б) із зауваженнями (зазначити позиції, які потребують уточнення, в таблиці, наведеній нижче). |
| Найменування | Пропозиція автора проєкту | Пропозиція структурного підрозділу місцевої ради | ||||
| необхідна кількість | ціна за одиницю, грн | вартість, грн | необхідна кількість | ціна за одиницю, грн | вартість, грн | |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Загальна сума | х | х |
|
х | х |
|
| Обґрунтування:
________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 11. Висновки і погодження інших структурних підрозділів Криничанської селищної ради стосовно можливості реалізації проєкту та ризиків його невиконання: ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ 12. Висновок щодо внесення/невнесення проєкту до реєстру проєктів, які допускаються до голосування: ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ |
||
| _________
(дата) |
___________________
(підпис) |
___________________________________
(П І Б. керівника відповідального структурного підрозділу місцевого органу влади) |
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 5
до Положення про
громадський
бюджет Криничанської
територіальної громади
ВИСНОВОК КОМІСІЇ
щодо подання проєкту до голосування для реалізації
у _________ році
Назва проєкту
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Відповідальний структурний підрозділ Криничанської селищної ради
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
1. Реєстраційний номер проєкту ____________
2. Автор проєкту надав правдиві відомості про себе:
а) так
б) ні (пояснити, зазначити яка інформація не відповідає дійсності) ________________________
________________________________________________________________________________
3. Автор проєкту надав достатньо інформації щодо проекту:
а) так
б) ні (пояснити, зазначити якої інформації не вистачає)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Висновок відповідального підрозділу:
а) позитивний
б) негативний
5. Висновок щодо подання проєкту на головування:
а) позитивний
б) негативний
Обгрунтування/зауваження:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
| _________
(дата) |
___________________
(підпис) |
___________________________________
(П І Б .голови комісії) |
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 6
до Положення про громадський
бюджет Криничанської
територіальної громади
БЛАНК
для голосування
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Прізвище
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ім’я
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
По-батькові
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дата народження
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Серія та номер паспорту
(ІD картки )
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Телефон
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Електронна пошта
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Адреса реєстрації
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Адреса місця проживання
| Згода на обробку персональних даних:
Я, ______________________, висловлюю свою згоду на обробку моїх персональних даних у Базі персональних даних Криничанської селищної ради та її виконавчих органів відповідно до вимог Закону України від 01.06.2010 № 2297-VI "Про захист персональних даних". Забороняю надавати інформацію третім особами без моєї згоди. |
|||
| _____________
(дата) |
_______________
(підпис) |
||
| Номер (номери) проєкту (проєктів), за який (які) голосую*:
_______ * У разі якщо кількість проєктів, за які проголосовано, не відповідатиме процедурам голосування, визначеним Положенням про громадський бюджет Криничанської територіальної громади, бланк для голосування вважається недійсним. |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підпис __________________
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 7
до Положення про громадський
бюджет Криничанської
територіальної громади
ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК
остаточного балу проєктів за допомогою вагового коефіцієнта
Для забезпечення рівних умов участі проєктів адміністративного центру та старостинських округів Криничанської територіальної громади з різною густотою населення було введено ваговий коефіцієнт і експериментальну формулу для обчислення остаточного балу за проєкт.
Спочатку обчислимо ваговий коефіцієнт.
Ваговий коефіцієнт (ВК), в залежності від кількості населення, обчислюється за формулою:
Чим менше чисельність старостату, тим більше ваговий коефіцієнт.
Остаточний бал (ОБ) за проєкт розраховується за формулою:
Квадратний корінь для вагового коефіцієнту введено з метою урівноваження шансів старостатів на перемогу. Якщо не вводити квадратний корінь, то перевага малих старостатів стає дуже суттєвою і, фактично, позбавляє шансів на перемогу великих.
Приклад:
Припустимо, що в селищі Кринички проєкт отримав 128 голосів.
Обчислимо ваговий коефіцієнт адміністративного центру (селище Кринички та прилеглі села):
ОБ = 128* √2,75 = 212 балів
Подібний проєкт у Новоселівському старостаті набрав 52 голоси.
Обчислимо ваговий коефіцієнт Новоселівського старостинського округу:
ОБ = 52* √16,84 = 213 балів
Метою застосування вагового коефіцієнта є вирівнювання можливостей участі жителів усіх населених пунктів громади незалежно від чисельності населення.
Дані щодо чисельності населення Криничанської територіальної громади Дніпропетровської області, які використовуються для розрахунку вагового коефіцієнта, беруться з інформації, наданої відділом «Центр надання адміністративних послуг» Криничанської селищної ради на відповідний конкурсний рік.
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 8
до Положення про
громадський бюджет
Криничанської
територіальної громади
ЗВІТ
щодо реалізації проєктів-переможців громадського бюджету
станом на __________________ року
| № | Реєстраційний номер проєкту1 | Назва проєкту1 | Головний розпорядник коштів, який реалізує проєкт, термін реалізації проєкту2 | Короткий опис проєкту та заходів/робіт, які було проведено для його реалізації3 | Обсяг видатків, тис. грн | Отриманий результат7 | ||||
| план 4 | факт5 | залишок станом на кінець звітного періоду6 | ||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
| УСЬОГО |
|
|
|
х | ||||||
| __________
(дата) |
___________
(підпис) |
_________________________________
(П.І.Б. керівника відповідального структурного підрозділу Криничанської селищної ради) |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| 1Мають відповідати даним реєстру проєктів.
2Головний розпорядник коштів - визначений рішенням про місцевий бюджет, термін реалізації не має перевищувати бюджетного періоду. 3Необхідно зазначити посилання на електронну адресу, яка містить інформацію про громадський проєкт відповідно до встановленого стандарту (бланку) з повним описом проєкту, очікуваним результатом, обґрунтування необхідності його впровадження. 4Обсяг бюджетних призначень головного розпорядника коштів. 5Обсяг коштів, спрямований на фінансування проєкту у звітному періоді. 6Різниця між плановим та фактичним обсягом коштів. 7Коротко відобразити основні результати реалізації проєкту та рівень досягнення мети. |
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ