Криничанська селищна рада
Кам’янський район Дніпропетровська область
Рішення 74 сесії VIII скликання
від 16 січня 2026р. № 3-74/VIII
Про затвердження Положення про публічні консультації в Криничанській селищній територіальній громаді
Опубліковано 16 січня 2026

Керуючись статтями 13-2, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, залучення жителів Криничанської селищної територіальної громади, інститутів громадянського суспільства та інших заінтересованих сторін до участі у формуванні та реалізації місцевої політики, підвищення якості управлінських рішень, враховуючи висновки постійної комісії селищної ради з питань регламенту, депутатської етики, правової політики, боротьби із злочинністю та захисту прав людей, селищна рада в и р і ш и л а:


1. Затвердити Положення про публічні консультації в Криничанській селищній територіальній громаді, що додається.

2. Секретарю селищної ради забезпечити оприлюднення даного Положення на офіційному веб-сайті Криничанської селищної ради.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики, правової політики, боротьби із злочинністю та захисту прав людей.





Селищний голова Юрій БАЛЮК








Додаток

до рішення селищної ради

від 16 січня 2026 року

№ 3-74/VIII

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПУБЛІЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ 

В КРИНИЧАНСЬКІЙ СЕЛИЩНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

 

 Стаття 1. Мета та сфера дії Положення

1. Це Положення визначає порядок організації та проведення публічних консультацій у Криничанській селищній територіальній громаді з метою залучення заінтересованих сторін до участі у вирішенні питань місцевого значення на всіх етапах постановки проблеми, розроблення, формування та реалізації місцевої політики.

2. Положення розроблено відповідно до Конституції України, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».


Стаття 2. Визначення термінів 

1. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

1) заінтересована сторона – громадяни України, громадські об’єднання, професійні спілки та їх об’єднання, творчі спілки та їх об’єднання, благодійні і релігійні організації, асоціації органів місцевого самоврядування, органи самоорганізації населення, непідприємницькі товариства, суб’єкти господарювання, їх об’єднання, організації роботодавців, їх об’єднання, саморегулівні організації, на яких вплине прийняття рішення, інші особи, прав, свобод, інтересів чи обов’язків яких стосується рішення, а також інші особи, які виявили бажання брати участь у публічних консультаціях;

2) матеріали публічної консультації - відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі проведення публічної консультації чи була підставою для її проведення;

4) предмет публічної консультації - питання, що виникло в процесі здійснення місцевого самоврядування (зокрема на етапі постановки проблеми, обрання одного з альтернативних варіантів розв’язання проблеми, підготовки проєкту акта), щодо якого Рада чи її виконавчі органи пропонують заінтересованим сторонам надати свої пропозиції під час публічних консультацій.

5) програмний документ - концепція, стратегія, програма, план заходів, інший стратегічний або програмний документ, прийняття якого передбачено законом або спрямовано на підготовку чи реалізацію закону, іншого нормативно-правового акта;

6) пропозиції публічних консультацій – пропозиції, зауваження, коментарі, висновки, відповіді на запитання, висловлені заінтересованими сторонами під час публічних консультацій;

7) публічна консультація – етап постановки проблеми, вирішення питання місцевого значення, під час якого Рада чи її виконавчі органи збирають, опрацьовують пропозиції заінтересованих сторін щодо предмета публічної консультації та оприлюднюють результати аналізу таких пропозицій;


Стаття 3. Правове регулювання публічних консультацій

1. Визначений цим Положенням порядок не поширюються на суспільні відносини, пов’язані з:

1) місцевими виборами та місцевими референдумами;

2) внесенням місцевої ініціативи, проведенням громадських слухань, загальних зборів громадян відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Статуту територіальної громади;

3) здійсненням заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України;

4) підготовкою проєктів актів:

• індивідуальної дії;

• організаційно-розпорядчого характеру;

• про утворення і діяльність консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів при Раді, її виконавчих органах та посадових особах;

• проєктів регуляторних актів відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших документів, проведення громадських обговорень щодо яких визначається законодавством;

• проєктів актів у частині положень, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до вимог Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації».


Стаття 4. Принципи проведення публічних консультацій

1. Публічні консультації на всіх етапах проводяться на основі принципів участі та відкритості, прозорості, доступності, підзвітності, дієвості, пропорційності.

2. Принцип участі та відкритості передбачає можливість участі у публічних консультаціях заінтересованих сторін на всіх етапах постановки проблеми, розроблення, формування та вирішення питань місцевого значення. Нікому не може бути відмовлено в участі в публічних консультаціях, крім випадків, передбачених законом. Ініціатори та організатори проведення публічних консультацій мають активно залучати до публічних консультацій заінтересовані сторони, враховуючи рівноправну участь осіб різної статі, різного віку, осіб з інвалідністю, представників національних меншин, осіб, які перебувають у несприятливих умовах, вразливих чи соціально відчужених осіб, інших заінтересованих сторін.

3. Принцип прозорості передбачає, що Рада та її виконавчі органи мають оприлюднювати інформацію про :

1) предмет публічних консультацій (у тому числі проєкт акта), стосовно якого проводяться публічні консультації;

2) форми проведення публічних консультацій;

3) перелік заінтересованих сторін, залучених до проведення публічних консультацій;

4) результат проведення публічних консультацій.

4. Принцип доступності передбачає, що суб’єктами проведення публічних консультацій обираються зручні для заінтересованих сторін час, місце, формат, умови проведення публічних консультацій. Під час підготовки матеріалів публічних консультацій забезпечується простота викладу для розуміння заінтересованими сторонами їх змісту, вживаються заходи для реалізації прав осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) на забезпечення розумним пристосуванням відповідно до індивідуальних потреб для безперешкодної участі у публічних консультаціях.

5. Принцип підзвітності передбачає обов’язковість звітування суб’єктами проведення публічних консультацій про врахування отриманих за результатами проведення публічних консультацій пропозицій з обґрунтуванням прийнятого рішення.

6. Принцип дієвості передбачає проведення публічних консультацій на тих етапах постановки проблеми, розроблення, формування та реалізації місцевої політики, вирішення питань місцевого значення, коли заінтересовані сторони можуть вплинути на формулювання проблеми, визначення шляхів її розв’язання, основних цілей, методів реалізації, показників ефективності та відповідні положення проектів актів.

7. Принцип пропорційності передбачає, що форми проведення публічних консультацій, їх тривалість, кількість заходів у рамках публічних консультацій мають відповідати ступеню впливу проєкту акта, що є предметом публічних консультацій.


 Стаття 5. Суб’єкт проведення публічних консультацій

 1. Суб’єктом проведення публічних консультацій у Криничанській селищній територіальній громаді є Криничанська селищна рада (далі – Рада), її виконавчі органи та посадові особи, які відповідно до повноважень забезпечують вирішення питань місцевого значення та/або є розробниками проєктів актів. 

 2. Суб’єкт проведення публічних консультацій зобов’язаний:

1) здійснювати планування проведення публічних консультацій;

2) забезпечувати інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій;

3) дотримуватися принципів та порядку проведення публічних консультацій;

4) здійснювати моніторинг процесу проведення публічних консультацій.


Стаття 6. Права заінтересованих сторін

1. Заінтересовані сторони під час проведення публічних консультацій мають право:

1) отримувати від суб’єктів проведення публічних консультацій, посадових осіб суб’єктів проведення публічних консультацій інформацію, необхідну для участі в публічних консультаціях (матеріали публічних консультацій, визначені статтею 7 цього Положення), крім інформації з обмеженим доступом, а також звіт про результати проведення публічних консультацій;

2) подавати суб’єкту проведення публічних консультацій пропозиції щодо предмета публічних консультацій відповідно до вимог, визначених законом.


Стаття 7. Порядок проведення публічних консультацій

Суб’єкт проведення публічних консультацій проводить відповідні консультації у такому порядку:

1) складає план проведення публічних консультацій;

2) складає консультаційний документ;

3) оприлюднює консультаційний документ на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації»;

4) забезпечує інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій;

5) проводить заходи в рамках публічних консультацій;

6) оприлюднює пропозиції, отримані під час публічних консультацій, на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації»;

7) аналізує пропозиції, отримані під час публічних консультацій;

8) складає та оприлюднює звіт про результати проведення публічних консультацій, доопрацьований проєкт акта (за наявності) на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» .

2. Консультаційний документ містить:

1) найменування суб’єкта проведення публічних консультацій;

2) опис проблеми, яка потребує розв’язання, альтернативні варіанти її розв’язання та обґрунтування варіанта, який пропонується обрати;

3) перелік заінтересованих сторін та інформацію про можливий вплив на них у разі прийняття відповідного рішення;

4) перелік форм та строків проведення публічних консультацій, а також час та місце їх проведення (у разі проведення публічних консультацій у формі публічного обговорення);

5) електронну (поштову) адресу або посилання на сторінку офіційного веб-сайту Ради, інформацію про строк і порядок подання пропозицій;

6) прізвище, ім’я та контактну інформацію уповноваженої особи суб’єкта проведення публічних консультацій, відповідальної за проведення консультацій;

7) строк і спосіб оприлюднення звіту про проведення публічних консультацій.

3. Консультаційний документ також може містити запитання, відповіді на які дають змогу, зокрема, з’ясувати ставлення заінтересованих сторін до пропонованих (альтернативних) варіантів вирішення питань щодо можливого впливу місцевої політики, проєкту акта органу місцевого самоврядування на інтереси заінтересованих сторін, а також зібрати інформацію, необхідну для визначення інших можливих варіантів розв’язання проблеми.

4. У разі проведення публічних консультацій на етапі розроблення проєкту акта до консультаційного документа додається проєкт акта (за наявності) та можуть додаватися документи, інші матеріали, що є підставою для розроблення такого проєкту акта.

5. Проведення публічних консультацій розпочинається з дня оприлюднення консультаційного документа на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» та завершується у строки, визначені консультаційним документом.

6. Матеріали публічних консультацій архівуються та зберігаються на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» не менше ніж п’ять років з дня завершення проведення публічних консультацій.

7. Оприлюднення консультаційного документа здійснюється суб’єктом проведення публічних консультацій у порядку, встановленому цим Положенням. Суб’єкт проведення публічних консультацій також розміщує консультаційний документ на стендах оголошень, доступних для жителів територіальної громади.

Інформування про оприлюднення консультаційного документа може здійснюватися суб’єктом проведення публічних консультацій у засобах масової інформації, соціальних мережах, на дошках оголошень, в інший зручний для населення спосіб.

8. Публічні консультації не проводяться суб’єктами проведення публічних консультацій менше ніж за 15 днів до початку виборчого процесу чергових, позачергових або повторних місцевих виборів та під час виборчого процесу таких виборів.


Стаття 8. Форми проведення публічних консультацій

1. Публічні консультації проводяться у формі:

1) електронних консультацій шляхом оприлюднення консультаційного документа на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» щодо предмета консультацій;

2) адресних консультацій шляхом надсилання заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення опитування, анкетування;

3) публічного обговорення шляхом проведення публічних заходів (засідань у формі круглих столів, слухань, конференцій, фокус-груп, зустрічей, інтернет-, відеоконференцій).

2. Публічні консультації можуть проводитися одночасно в різних формах.



Стаття 9. Особливості електронних консультацій

1. Електронні консультації є обов’язковою формою проведення публічних консультацій щодо всіх проєктів актів.

2. Заінтересовані сторони, які беруть участь в електронних консультаціях, надсилають пропозиції на електронну адресу, зазначену в консультаційному документі.


Стаття 10. Особливості адресних консультацій

1. Адресні консультації проводяться додатково до електронних консультацій за рішенням суб’єкта проведення публічних консультацій для з’ясування позиції заінтересованих сторін щодо предмета публічних консультацій, зокрема в частині впливу на інтереси таких сторін. Суб’єкт проведення публічних консультацій забезпечує надсилання визначеним ним заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення з ними опитування, анкетування.

2. Заінтересовані сторони надають пропозиції у строки та спосіб, визначені у зверненні суб’єкта проведення публічних консультацій.


Стаття 11. Особливості публічного обговорення

1. Суб’єкт проведення публічних консультацій додатково до електронних консультацій проводить публічне обговорення, якщо обговорюваний проєкт акта:

1) стосується делегування повноважень органів місцевого самоврядування;

2) передбачає надання пільг, переваг чи встановлення обмежень для окремих суб’єктів господарювання;

3) стосується стратегічного плану розвитку територіальної громади та змін до нього;

4) стосується символіки територіальної громади.

2. Публічне обговорення передбачає:

1) оприлюднення суб’єктом проведення публічних консультацій на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» не пізніше ніж за три робочих дні до дати проведення публічного обговорення інформації про дату та місце його проведення з посиланням на оприлюднений консультаційний документ;

2) інформування заінтересованих сторін про проведення публічного обговорення, зокрема шляхом розсилання визначеним заінтересованим сторонам запрошення взяти участь у публічному обговоренні, поширення інформації у соціальних мережах, публічних місцях;

3) проведення публічних заходів, передбачених пунктом 3 частини першої статті 8 цього Положення;

4) фіксацію пропозицій, висловлених під час проведення публічних заходів.



Стаття 12. Строк проведення публічних консультацій

1. Строк проведення публічних консультацій визначається суб’єктом проведення публічних консультацій з урахуванням складності питання, терміновості, пріоритетності, строків виконання завдань, необхідності проведення публічного обговорення та не може становити менше 15 робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Суб’єкт проведення публічних консультацій може прийняти рішення про продовження визначеного ним строку проведення публічних консультацій.

2. Строк проведення публічних консультацій обчислюється з дня оприлюднення консультаційного документа чи отримання заінтересованою стороною звернення суб’єкта проведення публічних консультацій (у разі проведення адресних консультацій).


Стаття 13. Подання пропозицій заінтересованими сторонами

1. Фізичні особи під час подання пропозицій зазначають свої прізвище, ім’я, по батькові, контактну інформацію (електронну адресу, засоби телефонного зв’язку). Юридичні особи зазначають своє найменування, місцезнаходження, код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, дані контактної особи.

2. Пропозиції заінтересованих сторін, отримані під час проведення публічних консультацій у різних формах, із зазначенням найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи, які подали пропозиції, оприлюднюються на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження. Оприлюднення персональних даних фізичних осіб здійснюється з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних" та у формі відкритих даних.

3. Не підлягають оприлюдненню та розгляду:

1) пропозиції, які містять заклики, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення;

2) пропозиції, подані без зазначення інформації, передбаченої частиною першою цієї статті;

3) пропозиції, що містять ненормативну лексику;

4) пропозиції, що не стосуються предмета публічної консультації.

4. Пропозиції, що надійшли під час публічних консультацій, вивчаються та аналізуються суб’єктом проведення публічних консультацій.

5. На розгляд пропозицій, що надійшли під час публічних консультацій, не поширюються вимоги Закону України "Про звернення громадян". Індивідуальні відповіді щодо результатів розгляду пропозицій публічних консультацій не надаються та не надсилаються заінтересованим сторонам.

6. У разі проведення публічних консультацій шляхом надання відповідей на запитання такі відповіді оприлюднюються у формі відкритих даних з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних".


Стаття 14. Умови розроблення та прийняття проєкту акта без проведення публічних консультацій

1. У терміновому порядку, за умови дотримання вимог частини другої цієї статті, може бути розроблений та прийнятий без проведення публічних консультацій проєкт акта з:

1) питання запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків;

2) іншого питання, пов’язаного з необхідністю запобігання виникненню та ліквідації загроз життю, здоров’ю, свободі, безпеці людини.

2. Інформація щодо необхідності прийняття проєкту акта без проведення публічних консультацій, відповідне обґрунтування та текст прийнятого акта оприлюднюються у день прийняття такого акта шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації».


Стаття 15. Організація проведення публічних консультацій

1. Проведення публічних консультацій забезпечують уповноважені особи суб’єктів проведення публічних консультацій, що відповідають за питання формування та реалізації місцевої політики, вирішення питань місцевого значення, розроблення проєктів актів.

2. Для координації проведення публічних консультацій суб’єкт проведення публічних консультацій визначає структурний підрозділ або відповідальну особу.

 

Стаття 16. Наслідки порушення порядку проведення публічних консультацій або їх непроведення

1. Розгляд та прийняття проєктів актів (крім випадків, передбачених частиною восьмою статті 7, статті 14 цього Положення), щодо яких не проведено публічних консультацій, відкладаються до завершення проведення таких консультацій.

2. Прийняття акта без проведення публічних консультацій (крім випадків, передбачених частиною восьмою статті 7, статті 14 цього Положення), порушення встановленого цим Положенням порядку проведення публічних консультацій можуть бути підставою для скасування акта або визнання його нечинним судом.


Стаття 17. Звіт про результати проведення публічних консультацій

1. За результатами публічних консультацій суб’єкт проведення публічних консультацій складає звіт, у якому зазначаються:

1) найменування суб’єкта проведення публічних консультацій;

2) предмет публічних консультацій;

3) найменування юридичних осіб, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб, які взяли участь у публічних консультаціях;

4) інформація про заходи, проведені в рамках публічних консультацій;

5) узагальнена інформація про пропозиції, що надійшли до суб’єкта проведення публічних консультацій за результатами таких консультацій;

6) узагальнена інформація про врахування або відхилення пропозицій з обґрунтуванням прийнятого рішення.

2. Суб’єкт проведення публічних консультацій оприлюднює звіт про результати проведення публічних консультацій та доопрацьований за результатами проведення публічних консультацій проєкт акта на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» не пізніше 30 робочих днів після дня завершення публічних консультацій.

 

Стаття 18. Моніторинг процесу проведення публічних консультацій

1. Суб’єкт проведення публічних консультацій здійснює моніторинг процесу проведення публічних консультацій. Щорічний звіт про проведення публічних консультацій оприлюднюється на офіційному веб-сайті Ради в розділі «Громадська участь» підрозділі «Публічні консультації» не пізніше 31 березня року, наступного за звітним.

2. Щорічний звіт про проведення публічних консультацій повинен містити інформацію про:

1) питання та/або проєкти актів, щодо яких проводилися публічні консультації, їх кількість;

2) форми проведення публічних консультацій;

3) кількість учасників, які взяли участь у різних формах публічних консультацій;

4) вплив результатів публічних консультацій на прийняте рішення (інформацію про кількісну та якісну оцінку пропозицій, отриманих від заінтересованих сторін).


Стаття 19. Прикінцеві положення

1. Питання щодо проведення публічних консультацій, не врегульовані цим Положенням, регулюються відповідно до законодавства України.

2. Це Положення припиняє свою дію з дня набрання чинності Законом України «Про публічні консультації».






Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux