Відповідно до вимого Господарського кодексу України, керуючись статтями 26, 42, 59, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада вирішила:
1.Затвердити Положення «Про порядок закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління.» (додається).
2.Затвердити типовий договір про закріплення майна, що належить до комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання, та оперативного управління (додається).
3.Секретарю селищної ради Ревуті Н.В опублікувати дане рішення на офіційному сайті Криничанської селищної ради.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії селищної ради комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, правопорядку та дотримання законів, з питань планування, бюджету, фінансів, цін та регуляторної політики, з питань медичного обслуговування, освіти, соціального захисту та культурного розвитку населення.
Криничанський селищний голова І.Ф.Лісовий
смт. Кринички
06 травня 2020 року
№ 2 -94 /VІІ
Додаток 1
до рішення селищної ради
від 06 травня 2020 року
№ 2-94/VII
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління
Це Положення визначає порядок закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління за підприємствами, установами, організаціями, що діють на основі лише комунальної власності Криничанської селищної ради, а також інших юридичних осіб, у статутному капіталі яких частка комунальної власності Криничанської селищної ради перевищує п'ятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує селищній раді (або визначеному нею органу) право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб'єктів на праві господарського відання або оперативного управління.
РОЗДІЛ. І
Загальні положення
Положення про порядок закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління – надалі Положення, розроблене відповідно до ст.ст. 24, 52, 78, 86, 133-137 Господарського кодексу України, ст.ст. 169, 172, 182, 327 Цивільного кодексу України, ст.ст. 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
Право господарського відання є речовим правом суб’єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення комерційної діяльності з обмеженням правомочності розпорядження майном за згодою власника (уповноваженого ним органу).
Правом оперативного управління є речове право суб’єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності у межах встановлених власником (уповноваженим ним органом).
Дія цього Положення поширюється на усе майно Криничанської селищної ради, речові права на яке можуть бути передані у відповідному режимі, та управління яким згідно до ст. 172 Цивільного кодексу України здійснює селищна рада або визначений нею виконавчий орган.
Рада або визначений нею виконавчий орган, до сфери управління якого входить комунальне підприємство, установа, організація, є представником власника - Криничанської селищної ради і виконує його функції у межах, визначених Конституцією України, Господарським кодексом України та іншими законодавчими актами.
Об’єктами закріплення згідно з цим Положенням є:
цілісні майнові комплекси, які знаходяться на балансі підприємств, установ, організацій, їх структурних підрозділів. Структурний підрозділ підприємства також може бути об’єктом закріплення після виділення його в установленому порядку у цілісний майновий комплекс на підставі розподільчого балансу;
нерухоме майно (будівлі, споруди, у тому числі об’єкти незавершеного будівництва, а також не житлові приміщення, після виділення їх в окрему облікову одиницю (інвентарний об’єкт);
майно, що не увійшло до статутного фонду господарських товариств, створених у процесі приватизації;
інше окреме індивідуально визначене майно, крім випадків, передбачених ч. 1 ст. 86 Господарського кодексу України.
Ініціатива щодо закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління за підприємствами, установами, організаціями може виходити, як від органу уповноваженого управляти комунальним майном так і безпосередньо від цих підприємств, установ, організацій.
РОЗДІЛ. ІІ
Порядок закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради за підприємствами, установами, організаціями
Закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління за підприємствами, установами, організаціями, а також зміна раніше встановленого правового режиму майна здійснюється за рішенням сесії Ради.
У разі, коли ініціатором закріплення майна за підприємствами, установами, організаціями на праві господарського відання або оперативного управління, або ініціатором зміни раніше встановленого правового режиму майна виступає Рада, то Постійно діюча комісія на списання з балансу виконавчого комітету селищної ради матеріальних цінностей та основних засобів, кредиторської заборгованості, оцінки та дооцінки, необоротних активів та товаро-матеріальних цінностей, нематеріальних активів, розрахунків та передачі матеріальних цінностей подає на сесію Ради пропозиції щодо закріплення майна, в яких зазначається:
назва об’єкта;
його місцезнаходження;
найменування та місцезнаходження підприємства, установи, організації – балансоутримувача;
пропозиції щодо строку дії рішення про передачу майна у оперативне управління (господарське відання).
До пропозицій додається фінансово-економічне обґрунтування (з визначенням етапів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання майна, що є об'єктом передачі та закріплення, пояснення доцільності та очікуваних наслідків проведення такого закріплення. Фінансово-економічне обґрунтування готує підприємство, установа, організація, щодо якої розглядається питання про передачу в оперативне управління (господарське відання) майна комунальної власності.
Разом з проектом рішення про передачу майна у оперативне управління (господарське відання) на розгляд Ради подаються проект відповідного договору та погодження передачі майна у оперативне управління (господарське відання). Проект висновку та погодження передачі майна у оперативне управління (господарське відання) готує уповноважений радою орган управління -постійно діюча комісія на списання з балансу виконавчого комітету селищної ради матеріальних цінностей та основних засобів, кредиторської заборгованості, оцінки та дооцінки, необоротних активів та товаро-матеріальних цінностей, нематеріальних активів, розрахунків та передачі матеріальних цінностей.
Закріплення майна проводиться шляхом укладання між Радою та підприємством, установою, організацією договору про закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або про закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві оперативного управління, типова форма якого затверджується Радою.
Укладення відповідного договору, відбувається з урахуванням приписів цього Положення виключно на підставі рішення сесії Ради.
Договір про закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або про закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві оперативного управління укладається у двох примірниках.
Передача відповідного майна підприємству, установі чи організації оформляється Актом приймання-передачі майна у оперативне управління (господарське відання), за формою, визначеною Радою, протягом трьох робочих днів з моменту укладання Договору, відповідно до прийнятого Радою рішення.
Для підготовки Акту приймання-передачі майна у оперативне управління (господарське відання) розпорядженням селищного голови (у разі його відсутності – заступником селищного голови згідно з розподілом функціональних обов’язків) утворюється Комісія з питань приймання-передачі комунального майна у оперативне управління (господарське відання).
Комісія з питань приймання-передачі комунального майна у оперативне управління (господарське відання) утворюється з врахуванням цільового призначення майна у складі не менше ніж п’яти осіб. До складу комісії входять уповноважені представники Ради (уповноваженого Радою органу управління майном), представники підприємств, установ та організацій, які приймають майно. До складу комісії як з боку Ради, так і з боку користувача мають бути включені представники підрозділів (фахівці), що відповідають за здійснення бухгалтерського обліку у відповідній юридичній особі. Очолює комісію визначений розпорядженням селищного голови представник Ради. Комісія є повноважною у разі присутності не менше ніж половини членів від її складу. Рішення комісії приймаються не менше, ніж половиною голосів від її складу. Рішення комісії оформлюються протоколами. Протокол підписує Голова комісії та обраний під час засідання секретар комісії. Протягом одного робочого дня з моменту підписання Акту приймання-передачі майна у оперативне управління (господарське відання) з урахуванням приписів законодавства щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень керівник забезпечує відображення цієї події у бухгалтерському обліку Ради (внесення інформації до бухгалтерських реєстрів).
ІІІ. Укладення та припинення договору про закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління
Договір укладається не пізніше 30 робочих днів з дати прийняття відповідного рішення сесії Ради.
Договір вважається укладеним з моменту його підписання уповноваженими представниками обох Сторін, якщо інше не вказано в самому Договорі.
Укладений Договір має відповідати проекту, погодженому сесією Ради. Відхилення від умов Договору, погоджених у відповідному проекті, є підставою для визнання правочину нікчемним.
Зі сторони Ради Договір підписує селищний голова (за його відсутності заступник селищного голови – згідно з розподілом функціональних обов’язків), зі сторони Користувача – керівник установи, підприємства, організації або особа, яка тимчасово виконує його обов’язки. Рішенням ради на підписання відповідного Договору можуть бути уповноважені інші особи.
ІV. Поліпшення нерухомого майна комунальної власності
Криничанської селищної ради, закріпленого на праві господарського відання або оперативного управління
Користувач має право за рахунок власних коштів здійснювати реконструкцію, перебудову, поточний і капітальний ремонти, технічне переобладнання та поліпшення майна, що використовується відповідно до Договору.
При виникненні потреби на проведення робіт, визначених п. 16 цього Положення, Користувач звертається до Ради з клопотанням для отримання дозволу на виконання таких робіт.
Дозвіл на виконання робіт, визначених п. 16 цього Положення, надається рішенням Ради.
До клопотання про проведення відповідних робіт Користувачем додається проектно-кошторисна документація та експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації.
У випадках, передбачених законодавством, Користувач повинен отримати дозвільні документи на виконання відповідних робіт.
На підставі отриманих від Користувача документів орган управляння майном готує відповідні матеріали на розгляд профільної постійної комісії Ради. За наявності позитивних висновків профільної постійної комісії питання виноситься на розгляд сесії Ради.
Вартість виконаних робіт, зазначених у п. 16 цього Положення, додається до балансової вартості нерухомого майна за рішенням Ради.
Вартість поліпшення закріпленого майна, виконаних Користувачем, відшкодуванню не підлягає.
Після проведення реконструкції, технічного переобладнання та поліпшення майна, у разі необхідності, Рада (визначений нею орган) або Користувач проводить дії, пов’язані із внесенням змін до інвентарної справи (технічного паспорта). Сторона (особа), уповноважена на вчинення відповідних дій та строк їх виконання визначаються у рішенні Ради про надання згоди на виконання робіт.
V. Порядок обліку укладених договорів про закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління, контроль за дотриманням умов договору
Облік Договорів про закріплення майна комунальної власності Криничанської селищної ради на праві господарського відання або оперативного управління та контроль за дотриманням їх умов здійснює орган, уповноважений рішенням Ради.
Право господарського відання або оперативного управління підлягає державній реєстрації відповідно до чинного законодавства. Витрати, пов’язані із здійснення реєстрації речових прав оперативного управління (господарського відання), покладаються на Користувача.
Реєстрація припинення права оперативного управління (господарського відання) здійснюється на підставі рішення Ради у порядку, визначеному відповідним рішенням. Витрати, пов’язані із здійснення реєстрації припинення речових прав оперативного управління (господарського відання), покладаються на Користувача.
Секретар селищної ради Н.В.Ревута
Додаток 2
до рішення селищної ради
від 06 травня 2020 року
№ 2 -94 /VІІ
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
про закріплення майна спільної власності
Криничанської селищної ради
на праві оперативного управління
смт Кринички «___» _________ 20__ року
Криничанська селищна рада (далі – Власник), в особі Криничанського селищного голови-голови виконавчого комітету Лісового Ігоря Федоровича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення «Про виконавчий комітету Криничанської селищної ради» з однієї сторони та (далі – Користувач), в особі ________________, що діє на підставі Статуту, з другої сторони, (далі – Сторони) уклали цей Договір про наступне:
І. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Предметом договору є передача Власником Користувачеві відповідно до рішення селищної ради від ___________ № ________ у оперативне управління майна, що належить до спільної власності Криничанської селищної ради для здійснення господарської діяльності.
1.2. Власник передає Користувачеві в оперативне управління майно згідно додатку (далі-майно),що оформляється актом приймання-передачі, який є невід’ємною частиною цього Договору і підписується уповноваженими представниками Сторін.
ІІ. УМОВИ ПЕРЕДАЧІ ТА ПОВЕРНЕННЯ МАЙНА
2.1. Користувач приймає майно згідно з актом приймання-передачі.
2.2. Передача майна не тягне за собою виникнення у користувача права власності на передане майно. Майно залишається спільною власністю Криничанської селищної ради .
2.3. У випадку прийняття селищною радою рішення про ліквідацію, реорганізацію Користувача або зміну правового режиму майна, яке було передане йому в оперативне управління, Користувач повинен у місячний строк повернути Власнику зазначене майно в задовільному технічному стані, не гіршому, ніж на час передачі в користування, з урахуванням його фізичного зносу.
2.4. Майно вважається повернутим Користувачем Власнику після підписання акту приймання-передачі майна.
2.5. У разі неповернення майна, зазначеного в акті приймання-передачі збитки нанесені Власнику майна відшкодовуються Користувачем у повному обсязі протягом одного місяця.
ІІІ. ОБОВ’ЯЗКИ ВЛАСНИКА
3.1. Власник зобов’язується передати майно, зазначене у розділі І цього Договору, відповідно до акта приймання-передачі, який підписується протягом трьох днів з моменту підписання Договору.
3.2. Власник зобов’язується не вчиняти дій, які б перешкоджали Користувачеві користуватися майном.
ІV. ОБОВ’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧА
4.1. Прийняти за актом приймання-передачі майно.
4.2. Використовувати закріплене майно у відповідності за його цільовим призначенням і умовами цього Договору, забезпечувати його збереження, не допускати знищення та псування.
4.3. Протягом місяця застрахувати передане в користування майно на суму не менш, ніж його балансова вартість. Надати копії договорів страхування Власнику.
4.4. Утримувати майно та прилеглу територію у належному стані.
4.5. Здійснювати обслуговування теплових, водопровідних, каналізаційних, електричних та вентиляційних мереж, їх необхідний поточний ремонт, а при необхідності забезпечити доступ експлуатаційних організацій до цих мереж з метою їх профілактичного огляду і ремонту.
4.6. Виконувати усі санітарні норми та правила.
4.7. Проводити необхідний поточний та капітальний ремонт майна.
4.8. Дотримуватися протипожежних правил, вимог, стандартів, а також виконувати приписи і постанови органів державного пожежного нагляду.
4.9. Утримувати у справному стані засоби протипожежного захисту, зв’язку, пожежну техніку, обладнання та інвентар, не допускати їх використання не за призначенням.
4.10. У разі відсутності правовстановлюючих документів на нерухоме майно (свідоцтва про право власності, технічної документації), яке закріплюється за Користувачем, останній зобов’язаний протягом 3-х місяців за рахунок підприємства виготовити ці документи.
V. ПРАВА ВЛАСНИКА
5.1. Контролювати наявність, технічний стан, напрямки та ефективність використання майна, переданого в користування та оренду згідно відповідних Договорів.
5.2. Отримувати у Користувача звітність про рух майна згідно балансу, а також іншу необхідну інформацію стосовно переданого в користування майна.
5.3. У разі передачі майна в оренду, контролювати виконання умов договорів оренди.
5.4. Відповідно до чинного законодавства вилучати із користування надлишкове майно, а також майно, яке не використовується та майно, що використовується не за призначенням.
VІ. ПРАВА КОРИСТУВАЧА
6.1. Використовувати майно на праві оперативного управління для здійснення господарської діяльності.
6.2. Передавати в оренду майно відповідно до вимог чинного законодавства.
6.3. Проводити реконструкцію, перебудову, поточний і капітальний ремонти, технічне переоснащення майна тільки за відповідним дозволом Власника, відповідно до розділу IV Положення про порядок закріплення майна Криничанської селищної ради за підприємствами, установами, організаціями на праві господарського відання або оперативного управління.
6.4. За погодженням з селищною радою пристосовувати майно, передане в користування, до особливостей своєї діяльності.
VІІ.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
7.1. Відповідальність за випадкове знищення та пошкодження майна несе Користувач.
7.2. У випадку невиконання чи неналежного виконання обов’язків, передбачених цим договором, Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
7.3. Спори між Сторонами вирішуються шляхом переговорів у випадку не досягнення згоди у порядку, встановленому чинним законодавством України.
VІІІ.ТЕРМІН ДІЇ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ
8.1. Цей Договір вважається укладеним після його підписання та набуває чинності з моменту підписання Акту приймання-передачі і діє до прийняття рішення районною радою про зміну правового режиму майна, яке було закріплене за Користувачем на праві оперативного управління.
8.2. Договір припиняється також в разі: прийняття відповідного рішення сесією селищної ради; продажу об’єкта закріплення майна за участю Користувача за рішенням сесії селищної ради; загибелі об’єкта користування; реорганізації або ліквідації Сторін за договором; невиконання умов Договору.
8.3. Договір може бути розірвано достроково за погодженням Сторін, а також за рішенням суду на вимогу однієї із Сторін з підстав, передбачених законом.
8.4. Договір може бути змінено лише за згодою Сторін, або за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених законом.
8.5. Зміни та доповнення до Договору можуть вноситися шляхом укладення додаткової угоди до даного Договору.
ІХ. ІНШІ УМОВИ
9.1. Взаємовідносини між Сторонами, не врегульовані цим Договором, регламентуються чинним законодавством України.
9.2. Цей договір складено в 2-х примірниках, які зберігаються у кожної із сторін і мають однакову юридичну силу.
Х. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН
Власник: Криничанська селищна рада 52300 смт. Кринички вул.. Нагірна, 2 тел._________________________ Посада ____________________________
Підпис ПІБ “___“ __________________ 20__ р. М.П |
Користувач: смт. вул. тел. Посада ____________________________
Підпис ПІБ “___“ ________________ 20__ р. М.П. |
Секретар селищної ради Н.В.Ревута