ПРОЄКТ Р І Ш Е Н Н Я
від 2025 року с-ще Кринички №
Про врегулювання деяких питань щодо умов придбання в комунальну власність Криничанської територіальної громади нерухомого майна та його використання
З метою створення муніципального житлового фонду Криничанської територіальної громади, впорядкування роботи з надання службових жилих приміщень і користування ними, відповідно до Житлового кодексу Української РСР, постанови Ради Міністрів Української РСР від 04.02.1988 року № 37 "Про службові жилі приміщення", ст.ст. 26, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки та пропозиції постійної комісії селищної ради з питань землекористування, комунальної власності, житлово-комунального господарства, торгівлі, будівництва та зв’язку, селищна рада
в и р і ш и л а:
1. Затвердити Програму придбання службового житла у Криничанській територіальній громаді на 2025-2027 роки (додаток 1 до рішення).
2. Затвердити Порядок придбання в комунальну власність Криничанської територіальної громади нерухомого майна (додаток 2 до рішення).
3. Затвердити Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади (додаток 3 до рішення).
4. Секретарю селищної ради опублікувати дане рішення на офіційному сайті Криничанської селищної ради.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань землекористування, комунальної власності, житлово-комунального господарства, торгівлі, будівництва та зв’язку.
Селищний голова Юрій БАЛЮК
Додаток 1
до рішення селищної ради
від серпня 2025 року
№ /VIІІ
ПРОГРАМА
придбання службового житла у Криничанській територіальній громаді
на 2025-2027 роки
Кринички
2025 рік
1. ПАСПОРТ
Програми придбання службового житла в Криничанській
територіальній громаді на 2025-2027 роки
1.
|
Ініціатор розроблення Програми
|
Відділ житлово-комунального господарства та комунальної власності Криничанської селищної ради, Криничанська селищна рада
|
2.
|
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення програми
|
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетний кодекс України, ст. 119 Житлового кодексу Української РСР, постанова Ради Міністрів Української РСР від 04.02.1988 р. № 37 «Про службові жилі приміщення» зі змінами
|
3.
|
Розробник Програми
|
Відділ житлово-комунального господарства та комунальної власності Криничанської селищної ради, Криничанська селищна рада
|
4.
|
Співрозробники
програми |
-
|
5.
|
Відповідальні виконавці програми
|
Відділ житлово-комунального господарства та комунальної власності Криничанської селищної ради, Криничанська селищна рада
|
6.
|
Учасники програми
|
Відділ житлово-комунального господарства та комунальної власності Криничанської селищної ради, Криничанська селищна рада, власники – квартир (будинків) – продавці житла
|
7.
|
Термін реалізації програми
|
2025-2027 роки
|
8.
|
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми
|
Бюджет Криничанської селищної територіальної громади
|
9.
|
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, за кошти бюджету територіальної громади – всього
|
В межах кошторисних
бюджетних призначень 1 |
1Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми, може змінюватися шляхом внесення відповідних змін до селищного бюджету впродовж терміну дії Програми.
2. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
Ця Програма розроблена відповідно до Цивільного кодексу України, Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і визначає порядок придбання у комунальну власність Криничанської селищної територіальної громади об’єктів, які перебувають у власності інших юридичних та фізичних осіб та передбачає збільшення матеріальної основи місцевого самоврядування. Від імені та в інтересах Криничанської територіальної громади права суб’єкта комунальної власності здійснює Криничанська селищна рада.
Реалізація конституційного права громадян на житло залишається сьогодні найбільш гострою соціальною проблемою суспільства. Недостатній вплив держави на вирішення житлових питань протягом останніх років тільки поглибив проблеми забезпечення житлом населення. Існуючі державні програми підтримки житлового будівництва здебільшого не доходили до практичної реалізації, або реалізуються у недостатньому обсязі.
3. МЕТА ПРОГРАМИ
Мета програми – поступове розв’язання проблеми забезпечення службовим житлом певної категорії громадян, які у зв’язку з характером трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від неї, та які з об’єктивних причин не можуть самостійно вирішити житлові проблеми.
4. СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Термін виконання програми – 2025-2027 роки.
5. УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ
1. Відділ житлово-комунального господарства та комунальної власності Криничанської селищної ради.
2. Криничанська селищна рада.
3. Власники квартир (будинків) Криничанської територіальної громади – продавці житла.
6. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Виконання програми дасть змогу:
- вирішити кадрові проблеми установ та закладів медицини, освіти, культури та інших галузей громади та створити умови для стабільної роботи установ;
- отримати ефективний механізм для закріплення кваліфікованих робітників в закладах бюджетної сфери;
- створити житловий фонд соціального призначення, для забезпечення потреб членів територіальної громади.
7. МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Програмою, упродовж 2025-2027 років передбачено придбання Криничанською селищною радою, для осіб тієї категорії працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення.
Підставою для виділення службового житла є рішення виконавчого комітету селищної ради, яке визначає потребу у забезпеченні службовим житлом.
Надання службового житла здійснюється відповідно Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади.
8. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
Фінансове забезпечення програми здійснюється за рахунок коштів бюджету громади та інших джерел, не заборонених законодавством. Розмір асигнувань на виконання Програми затверджується рішенням сесії Криничанської селищної ради на відповідний бюджетний період.
Джерела фінансування
|
Обсяг
фінансування усього, тис.грн. |
2025 рік
|
2026 рік
|
2027 рік
|
Державний бюджет
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
Обласний бюджет
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
Селищний бюджет
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
Інші джерела
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
В межах кошторисних бюджетних призначень
|
Усього
|
|
|
|
|
9. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ
ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Координацію дій по організації та загальний контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія Крининичанської селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, торгівлі та розвитку інфраструктури.
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
ПЕРЕЛІК
завдань та заходів Програми придбання службового житла
у Криничанській селищній раді на 2025-2027 роки
№ п/п
|
Назва напряму (пріоритетні завдання)
|
Найменування завдань та заходів Програми |
Строк виконання
|
Виконавці
|
Орієнтовні обсяги фінансування, тис.грн.
|
Джерела фінансування
|
Очікуваний результат
|
1
|
Забезпечення службовим житлом спеціалістів,
у роботі яких є першочергова потреба |
Придбання житла
|
2025-2027 роки
|
Криничанська селищна рада
|
|
Бюджет Криничанської селищної ради
|
1. Забезпечення службовим житлом певної категорії громадян, які у зв’язку з характером трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від неї, та які з об’єктивних причин не можуть самостійно вирішити житлові проблеми, в тому числі внутрішньо переміщеним особам для проживання на період їх перебування у трудових відносинах з Криничанською селищною радою, її виконавчими органами та комунальними підприємствами, установами та організаціями, засновниками яких є селищна рада
2. Забезпечення кваліфікованими спеціалістами установ, закладів та підприємств громади; 3.Забезпечення спеціалістів службовим житлом та їх належний соціальний захист;
|
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ
Додаток 2
до рішення селищної ради
від серпня 2025 року
№ /VIІІ
ПОРЯДОК
придбання у комунальну власність Криничанської селищної ради об`єктів нерухомого майна
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 4 частини 5 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» і визначає порядок придбання в комунальну власність Криничанської селищної ради об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності інших юридичних та фізичних осіб.
2. Об'єктами придбання є:
- нерухоме майно (будівлі, споруди, у тому числі приміщення (після їх виділення в разі необхідності в окремий об'єкт нерухомого майна), об'єкти незавершеного будівництва;
- об'єкти містобудування за функціональним призначенням житлового фонду (квартири, житлові будинки, у тому числі гуртожитки) та об'єкти соціальної інфраструктури (навчальні заклади, заклади культури, фізичної культури та спорту, охорони здоров'я, соціального забезпечення, дитячі оздоровчі табори тощо) та інші об'єкти, у тому числі незавершеного будівництва.
Придбання будь-якого об'єкта нерухомого майна для потреб територіальної громади, що розташований на земельній ділянці, яка не знаходиться у власності громади, у комунальну власність, здійснюється разом із земельною ділянкою, на якій він розташований у відповідності до містобудівної документації, або відповідна земельна ділянка набувається територіальною громадою в інший спосіб, не заборонений Законом.
3. Ініціатива щодо придбання об'єктів у комунальну власність Криничанської селищної ради може виходити відповідно від селищного голови, депутатів селищної ради, відповідних виконавчих органів селищної ради, власників об'єктів нерухомості незалежно від форми власності, та жителів Криничанської селищної територіальної громади.
4. Придбання об'єктів усіх форм власності у комунальну власність Криничанської селищної ради здійснюється на підставі рішень селищної ради.
II. Умови придбання об'єктів нерухомого майна
об'єкт нерухомого майна має відповідати державним будівельним, санітарним, пожежним та іншим нормам та вимогам встановленим для певного виду та типу об'єкта, а також відповідати конкретним вимогам, що будуть встановлені при закупівлі;
нерухоме майно повинно бути придатним для проживання та відповідати встановленим санітарно-технічним вимогам (для житлового фонду);
нерухоме майно не повинно бути визнаним аварійним або таким, що підлягає зносу;
нерухоме майно повинно бути облаштовано каналізацією, мати систему опалення, водопостачання та енергопостачання (для житлового фонду);
нерухоме майно повинно бути без заборгованості по комунальних послугах та інших платежах;
нерухоме майно повинно бути вільним від реєстрації в ньому осіб (для житлового фонду);
особа, що має намір продати, належний їй на праві власності об'єкт нерухомого майна, має забезпечити безперешкодний доступ до об'єкту нерухомого майна представникам селищної ради для огляду та висновку щодо його стану;
вартість 1 кв.м. об’єкту нерухомого майна, що придбається, не повинна перевищувати опосередкованої вартості на території Дніпропетровської області на відповідний рік.
2. Придбання об'єктів нерухомого майна здійснюється відповідно до цивільного законодавства України шляхом укладання договору купівлі-продажу між власником об'єкту нерухомого майна або особою уповноваженою власником цього майна та Криничанською селищною радою або виконавчим органом селищної ради.
3. Під час визначення вартості об'єкту нерухомого майна враховуються витрати, пов'язані з оформленням права власності та сплатою передбачених законодавством податків, зборів, платежів. Оплата витрат по оформленню договору купівлі-продажу покладається на продавця.
4. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов'язань в органах Державної Казначейської служби України та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюється в установленому законодавством порядку.
III. Організація діяльності комісії
1. Для проведення заходів, пов’язаних з придбанням у комунальну власність Криничанської селищної ради об'єктів нерухомого майна, розпорядженням селищного голови створюється комісія з придбання об’єктів нерухомого майна (далі – Комісія), у складі не менше 7 осіб, в тому числі голови Комісії, його заступника, секретаря та членів Комісії, та затверджується її кількісний та персональний склад.
2. Склад Комісії формується з числа депутатів Криничанської селищної ради, посадових осіб виконавчих органів Криничанської селищної ради та за потреби представників підприємств, установ чи організацій.
3. За рішенням Комісії до її роботи можуть залучатись посадові та інші особи для надання консультацій з технічних та процедурних питань. Члени комісії виконують свої функції на громадських засадах.
4. Голові комісії надаються повноваження на проведення переговорів з власником об'єкту нерухомості, який планується придбати у комунальну власність Криничанської селищної ради.
5. Формою роботи Комісії є засідання, які скликаються головою Комісії по мірі необхідності.
Керівництво роботою комісії здійснює її голова. У разі відсутності голови комісії, його обов'язки виконує заступник голови комісії.
6. Засідання комісії є повноважним за умови участі у ньому більше половини її членів від кількісного складу.
Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях комісії, приймаються більшістю голосів від загального складу комісії, шляхом відкритого голосування.
Процедурні питання приймаються простою більшістю голосів від присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів, голос голови комісії є вирішальним.
7. Рішення комісії оформляється протоколом, який підписується усіма членами комісії, присутніми на засіданні.
IV. Головні завдання та функції комісії
1. Комісія відповідає за організацію та проведення заходів з визначення об'єктів нерухомого майна, що планується придбати у комунальну власність Криничанської селищної ради за кошти місцевого бюджету.
2. У процесі роботи комісія забезпечує реалізацію таких функцій:
- визначає критерії за якими здійснюється відбір об'єктів нерухомого майна, що має бути придбане у комунальну власність;
- визначає перелік документів, які повинні надати продавці об'єкту нерухомого майна та строк прийому пропозицій;
- готує та подає оголошення про придбання об'єктів нерухомого майна для розміщення в засобах масової інформації та на сайті селищної ради;
- вивчає пропозиції, які надходять від продавців об'єктів нерухомого майна і визначає їх відповідність умовам закупівлі;
- здійснює інші дії, передбачені законодавством України, що необхідні для організації та проведення купівлі об'єкта нерухомого майна.
V. Права Комісії
1. Комісія має право:
- одержувати в установленому порядку від підприємств, установ, організацій розташованих на території селищної ради, селищної ради та її виконавчих органів, громадських організацій, підприємств, установ чи організацій необхідну інформацію з питань, що належать до завдань комісії;
- залучати в установленому порядку до участі в своїй роботі представників виконавчих органів селищної ради.
- організовувати проведення нарад, засідань та інших заходів з приводу вирішення питань пов'язаних із придбанням об'єкта нерухомого майна;
- запрошувати на засідання комісії юридичних і фізичних осіб для розгляду питань, які стосуються їх інтересів.
- вносити в установленому порядку пропозиції до виконавчих органів селищної ради, до компетенції яких належить вирішення питань, що розглядаються комісією.
VI. Порядок придбання об'єктів нерухомого майна
1. Особи, зазначені у пункті 3 Розділу І даного Порядку, надають селищному голові обґрунтовані пропозиції щодо необхідності придбання такого об'єкту у комунальну власність Криничанської селищної ради.
2. Селищний голова виносить питання щодо можливості придбання у комунальну власність об'єкту нерухомого майна на розгляд сесії селищної ради, яка своїм рішенням визначає доцільність придбання такого об'єкту у комунальну власність Криничанської селищної ради.
У разі прийняття рішення сесії селищної ради про доцільність придбання нерухомого майна у комунальну власність Криничанської селищної ради, селищний голова своїм розпорядженням створює Комісію з придбання об’єктів нерухомого майна та доручає Комісії здійснити всі необхідні заходи, пов'язані з придбанням у комунальну власність об'єкту нерухомого майна у відповідності до цього Порядку.
довідки про відсутність заборгованості по сплаті всіх житлово-комунальних послуг, чинних на дату подання документів;
довідка з обслуговуючого банку про наявність рахунку (з чітко визначеними реквізитами) на ім'я продавця об'єкту нерухомого майна, для перерахування коштів за його придбання, чинна на дату подання документів;
Щодо потенційних продавців допущених до участі у процедурі відбору, Комісією складається акт обстеження об'єкту нерухомого майна щодо визначення його технічного стану. Для огляду Комісія має право залучати в якості консультантів спеціалістів з технічних питань.
Пропозиція учасника, який запропонував об’єкт нерухомого майна, загальна площа якого перевищує рекомендовану граничну загальну площу, може бути визнана найвигіднішою за умови, якщо загальна вартість запропонованого об’єкту нерухомого майна не перевищує загальну вартість найдешевшого об’єкту нерухомого майна, розмір якого не перевищує рекомендовану загальну площу.
Результати конкурсу оформлюються протоколом. Протокол підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії.
10. Питання щодо придбання нерухомого майна, у визначеному порядку виноситься на розгляд чергової сесії Криничанської селищної ради.
Рішенням сесії затверджується протокол про результати конкурсу та надається дозвіл на придбання нерухомого майна у комунальну власність Криничанської селищної ради.
11. Після прийняття відповідного рішення селищної ради, уповноваженими особами селищної ради:
- здійснюються заходи щодо укладання договору купівлі-продажу з продавцем об'єкту нерухомого майна;
- підписується акт приймання-передачі об'єкту нерухомого майна;
- здійснюються заходи щодо державної реєстрації прав власності на даний об'єкт за Криничанською селищною радою.
12. Продавець на момент укладання договору купівлі — продажу повинен мати оригінали наступних документів:
- документи, що засвідчують особу:
- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- документи, які підтверджують повноваження щодо права вчинення правочинів по продажу (за необхідністю).
13. Оплата нотаріальних послуг по оформленню договору купівлі-продажу, податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством України, покладається на продавця.
14. Усі дії, не передбачені цим Порядком, регулюються нормами чинного законодавства України.
Секретар селищної ради Олег Золотаревський
Додаток №1 до Порядку
ЗАЯВА ПРО УЧАСТЬ У ВІДБОРІ ПРОПОЗИЦІЙ – ЦІНОВА ПРОПОЗИЦІЯ
Уважно вивчивши перелік документації, цим подаємо на участь у відборі пропозицій щодо придбання об’єкту нерухомого майна у комунальну власність Криничанської селищної територіальної громади, згідно з технічними, якісними та кількісними характеристиками предмета закупівлі та іншими вимогами документації Замовника свою пропозицію.
Повне найменування Учасника:
Адреса Учасника (юридична та фактична):
Телефон Учасника (факс)/ E-mail:
Цінова пропозиція Учасника по окремій квартирі:
Адреса розташування об’єкту нерухомого майна
|
Кількість приміщень, що входять до складу
|
Загальна площа об’єкту, (кв. м)
|
Повна вартість (грн.) з ПДВ або без ПДВ
|
Вартість 1 кв. м. (грн.) з ПДВ або без ПДВ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Термін передачі об’єкту нерухомого майна Замовнику ____________________________
(число, місяць, рік)
Ми погоджуємося з тим, що Ви можете відхилити нашу або всі пропозиції та розуміємо, що Ви не обмежені у прийнятті будь-якої іншої пропозиції з більш вигідними для Вас умовами.
Якщо наша пропозиція буде визнана Вами найвигіднішою, ми зобов’язуємося підписати Договір купівлі-продажу та акт приймання-передачі об’єкту нерухомого майна.
Дата Підпис (П.І.Б.)
Секретар селищної ради Олег Золотаревський
Додаток № 2 до Порядку
Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики об’єкту нерухомого майна
Загальні відомості:
Місто, вулиця, номер будинку, характеристика будівлі (цегляна і т.д ), рік введення в експлуатацію.
ІІ. Відомості щодо технічного стану та розмірів об’єкту нерухомого майна:
№ з/п
|
Адреса
|
Поверх
|
Кількість приміщень
|
Загальна площа, кв. м
|
Вартість 1 кв. м загальної площі
|
Загальна вартість, грн.
|
Наявність оздоблення
|
Власник
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дата Підпис (П.І.Б.)
Секретар селищної ради Олег Золотаревський
Додаток № 3 до Порядку
ВІДОМОСТІ ПРО УЧАСНИКА
(форма, яка подається Учасником на фірмовому бланку)
Повна та скорочена назва Учасника або ПІБ для фізичної особи.
Назва документа, яким затверджено Статут Учасника, його номер та дата (для юридичної особи).
Місце та дата проведення державної реєстрації Учасника (для юридичної особи).
Посада, прізвище та ініціали керівника (для юридичної особи).
Форма власності та юридичний статус Учасника.
Місцезнаходження Учасника: Поштова адреса, телефон, тел/факс.
Поточний рахунок Учасника та банківські реквізити обслуговуючого банку (банків) (найменування, поштова адреса, телефон, тел/факс, тощо).
Особа учасника, яка уповноважена підписувати пропозиції (посада, прізвище та ініціали).
Особа Учасника, яка уповноважена укладати договір (посада, прізвище та ініціали).
_______________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали, підпис керівника, або уповноваженої особи, підприємства, організації, установи Учасника)
Дата Підпис (П.І.Б.)
Секретар селищної ради Олег Золотаревський
Додаток 3
до рішення селищної ради
від серпня 2025 року
№ /VIІІ
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності
Криничанської територіальної громади
1. Загальні положення
1.1. Це Положення, розроблене відповідно до Житлового кодексу Української РСР, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Ради Міністрів Української РСР від 04.02.88 № 37 "Про службові жилі приміщення", визначає механізм та особливості надання в користування службових жилих приміщень, що є комунальною власністю Криничанської територіальної громади.
1.2. Службові жилі приміщення призначаються для заселення працівниками органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, установ та організацій розташованих на території Криничанської селищної ради, які у зв'язку з характером їх службової діяльності повинні проживати за місцем роботи.
Використовуватися службові жилі приміщення повинні лише за їх цільовим призначенням.
1.3. Фонд службових жилих приміщень формується з новозбудованого житла, звільнених жилих приміщень та іншого житла.
До числа службового включається тільки вільне жиле приміщення.
1.4. Жиле приміщення включається до числа службових за рішенням виконавчого комітету селищної ради.
1.5. Оперативний облік службових жилих приміщень здійснюється у журналі оперативного обліку службових жилих приміщень (додаток 1) визначеним структурним підрозділом, а саме: відділом житлово-комунального господарства та комунальної власності Криничанської селищної ради.
1.6. Жиле приміщення виключається із числа службових, якщо відпала потреба в такому його використанні, а також у випадках, коли в установленому порядку його виключено із числа жилих.
Виключення жилого приміщення із числа службових проводиться рішенням виконавчого комітету на підставі заяви підприємства, установи, організації з якою перебував у трудових відносинах наймач приміщення, чи за ініціативи виконавчого комітету у зв’язку із зникненням потреби.
Про виключення жилого приміщення з числа службових у журналі обліку службових приміщень робиться відповідний запис.
2. Надання службових жилих приміщень
2.1. Службові жилі приміщення надаються працівникам, молодим спеціалістам, внутрішньо переміщеним особам (відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб») для проживання на період їх перебування у трудових відносинах з Криничанською селищною радою, її виконавчими органами та комунальними підприємствами, установами та організаціями, засновниками яких є селищна рада.
2.2. Службові жилі приміщення надаються незалежно від перебування працівників на квартирному обліку, без додержання черговості та пільг, установлених для забезпечення громадян житлом.
2.5. Для одержання службового жилого приміщення працівник подає на ім'я селищного голови заяву про надання службового жилого приміщення (додаток 2), погоджену начальником самостійного структурного підрозділу, в якому він працює.
До заяви додаються:
- копії паспортів членів сім'ї (усі заповнені сторінки) або копії ID-карток;
- довідка про реєстрацію місця проживання особи на всіх членів сім'ї;
- інші посвідчення та довідки щодо статусу особи;
- копії свідоцтв про народження дітей віком до 14 років;
- копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
- письмова згода членів сім'ї заявника на проживання в службовому жилому приміщенні (додаток 3);
- довідка з місця роботи, яка підтверджує перебування працівника у трудових відносинах з відповідним підприємством, установою, організацією.
Вищезазначені документи надаються для перевірки до житлової комісії при виконавчому комітеті селищної ради.
2.6. Службове жиле приміщення має бути благоустроєним стосовно до умов населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
При наданні службових жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за дев'ять років, крім подружжя, а також особами, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті з членами своєї сім'ї.
2.7. Службове жиле приміщення надається в межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею у відповідному населеному пункті, визначеному в установленому порядку.
Службове жиле приміщення може бути надано з перевищенням зазначеного максимального розміру, якщо таке приміщення становить одну кімнату (однокімнатну квартиру), або у випадках, передбачених у абзаці другому пункту 2.6 цього Положення.
2.8. В окремих випадках за наявності крайньої виробничої необхідності та відсутності відповідного службового жилого приміщення як тимчасовий захід за згодою працівника йому може бути надане службове жиле приміщення, що не відповідає вимогам, передбаченим абзацами першим, другим пункту 2.6 цього Положення, або за розміром менше від рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті (але не нижче від рівня, встановленого для прийняття громадян на квартирний облік) зі збереженням права на одержання службового жилого приміщення, що відповідає вказаним вимогам і розміру.
2.9. Службове жиле приміщення надається працівникові на всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, а також на дружину (чоловіка) і дітей (до досягнення ними повноліття)
2.10. Службове жиле приміщення надається працівникам на час виконання ними службових обов'язків, які потребують проживання в даній місцевості та в такому приміщенні.
2.11. Службове жиле приміщення надається на підставі рішення виконавчого комітету селищної ради з урахуванням рекомендацій житлової комісії при виконавчому комітеті селищної ради, на якій попередньо розглянуто заяви працівників.
У рішенні зазначаються: посада, яку займає, або робота, яку виконує працівник, якому надається службове жиле приміщення, склад його сім'ї, розмір приміщення, що надається, кількість кімнат у ньому та адреса.
Перед винесенням рішення про надання службового жилого приміщення житлова комісія зобов’язана роз’яснити працівникові особливості договору найму зазначеного приміщення.
2.12. До видачі ордера на право зайняття службового жилого приміщення (далі - ордер) працівники, зазначені в рішенні про надання службового жилого приміщення, дають письмове зобов'язання про виселення із службового жилого приміщення (додаток 4) упродовж одного місяця з дати припинення трудових відносин.
2.13. Рішення про надання службового жилого приміщення може бути переглянуто до видачі ордера у разі виявлення обставин, які не були раніше відомі й могли вплинути на вказане рішення, або за умови умисного неотримання особою ордера впродовж двох місяців з моменту видання рішення виконавчого комітету про отримання відповідного службового жилого приміщення, що є причиною нецільового його використання.
2.14. Службові жилі приміщення, що звільняються, надаються особам, які мають право на їх одержання, в порядку, встановленому цим Положенням.
2.15. Працівники, які проживають у службових жилих приміщеннях і потребують поліпшення житлових умов, за їх бажанням можуть забезпечуватися іншими службовими жилими приміщеннями, за умови звільнення службового жилого приміщення, де вони проживають, або в установленому порядку приймаються на квартирний облік.
3. Користування службовими жилими приміщеннями
3.1. Користування службовими жилими приміщеннями здійснюється відповідно до законодавства України виключно за Договором найму жилого приміщення (додаток 5), укладеним на підставі ордера.
3.2. На підставі ордера між організацією в управлінні якої перебуває житло та наймачем - особою, на ім'я якої виданий ордер, укладається договір найму службового жилого приміщення.
3.3. Наймач має право проживати в наданому йому службовому приміщенні разом із членами своєї сім'ї.
Наймач має право у встановленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом із ним, вселити до займаного ним службового жилого приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб відповідно до законодавства. Вселення до батьків їхніх дітей (до досягнення ними повноліття) здійснюється без такої згоди, проте в місячний термін про цю обставину інформується орган управління.
3.4. У разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї службове жиле приміщення зберігається за ними у випадках і в строки, вказані в статті 71 Житлового кодексу.
Облік осіб, які проживають в приміщенні на умовах найму, ведеться підприємствами, установами, організаціями, в оперативному управлінні яких вони перебувають.
3.5. Наймачі жилої площі та члени їх сімей, які проживають разом з ними, мають право:
на своєчасне отримання житлово-комунальних послуг належної якості згідно із законодавством;
на відшкодування збитків, завданих їх майну та/або приміщенням, шкоди, заподіяної їх життю чи здоров’ю внаслідок незадовільного утримання приміщення або ненадання чи надання не в повному обсязі послуг, відповідно до законодавства;
на користування на рівних умовах допоміжними приміщеннями, обладнанням;
у разі проживання в окремих приміщеннях на вселення без згоди організації, що здійснює управління приміщенням, своїх малолітніх чи неповнолітніх дітей, а за згодою такої організації та письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, - своїх дружини або чоловіка, дітей, які досягли 18 років, батьків, а також інших осіб.
3.6. Наймачі, які користуються жилою площею, зобов’язані:
додержуватися умов договору найму службового житла;
своєчасно вносити квартирну плату і плату за надані комунальні послуги (забезпечення холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством) за затвердженими у встановленому порядку тарифами;
підтримувати чистоту і порядок у жилих та допоміжних приміщеннях;
дотримуватися вимог пожежної і газової безпеки, санітарних норм і правил;
використовувати жилу площу за призначенням, забезпечувати збереження технічного обладнання;
забезпечувати за власний рахунок проведення ремонту жилого приміщення;
проводити за власний рахунок ремонт і заміну санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання, що вийшли з ладу з його вини
не перешкоджати іншим особам у правомірному користуванні допоміжними приміщеннями;
не допускати виконання робіт та інших дій, що викликають псування приміщень, приладів та обладнання, порушують умови проживання інших осіб;
у разі виселення та/або набуття у власність жилого приміщення передати організації, яка здійснює управління, усе майно, що було надано їм у користування згідно з договором найму;
безперешкодно допускати наймодавця до приміщення.
Переобладнання і перепланування жилих приміщень заборонено.
Встановлення кондиціонерів, антен, сигналізації та інші системи охорони приміщення та розміщення інших приладів на зовнішній стороні будівлі здійснюється за згодою власника будівлі.
3.7. Організація, що здійснює управління приміщення, зобов’язана:
організувати належне утримання майна;
створювати умови для безперешкодного користування особами, які проживають, його допоміжними приміщеннями;
вести облік осіб, які проживають на умовах найму;
забезпечувати виконання даного Положення;
інформувати осіб, які проживають у службовому житлі про прийняття рішень, які стосуються їх проживання та організації побуту;
забезпечувати за власний рахунок проведення поточного та капітального ремонтів, його допоміжних приміщень, інвентарю, обладнання, крім поточного ремонту переданих у найм жилих приміщень та ремонту жилих приміщень, які перебувають у приватній власності.
4. Виселення зі службових жилих приміщень
4.1. Працівник, що припинив трудові відносини з селищною радою, чи її виконавчим органом або комунальним підприємством, установою та організацією селищної ради, а також у випадках, передбачених законодавством та умовами договору найму, підлягає виселенню зі службового жилого приміщення з усіма особами, які з ним проживають, без надання іншого жилого приміщення.
Рішення про виселення приймається виконавчим комітетом селищної ради на підставі інформації організації в управління якої перебуває житло.
Примусове виселення проводиться у судовому порядку.
4.2. Без надання іншого жилого приміщення у випадках, зазначених у пункті 4.1 цього Положення, не може бути виселено:
- осіб з інвалідністю внаслідок війни та інших осіб з інвалідністю із числа військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при захисті СРСР чи при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті; учасників Другої світової війни, які перебували у складі діючої армії; сім'ї військовослужбовців і партизанів, які загинули або пропали безвісти при захисті СРСР чи при виконанні інших обов'язків військової служби; сім'ї військовослужбовців; осіб з інвалідністю із числа осіб рядового і начальницького складу органів Міністерства внутрішніх справ СРСР, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при виконанні службових обов'язків;
- осіб, які пропрацювали в органах місцевого самоврядування на комунальних підприємствах, установах, організаціях селищної ради не менш як десять років;
- осіб, що звільнені з посади, у зв'язку з якою їм було надано жиле приміщення, але не припинили трудових відносин з відповідним підприємством, установою, організацією;
- пенсіонерів по старості, персональних пенсіонерів, членів сім'ї померлого працівника, якому було надане службове жиле приміщення;
- осіб з інвалідністю внаслідок нещасного випадку під час виконання службових обов'язків або професійного захворювання I і II груп, осіб з інвалідністю I і II груп із числа військовослужбовців і прирівняних до них осіб.
- одиноких осіб із неповнолітніми дітьми, які проживають разом з ними.
4.3. Приміщення, що надається у зв'язку з виселенням зі службового жилого приміщення, повинно розташовуватися в межах того самого населеного пункту і відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
У випадку знесення або переобладнання будинку (жилого приміщення) в нежилий, а також якщо будинок (жиле приміщення) загрожує обвалом, працівнику, якому надано службове жиле приміщення, може бути надано інше службове жиле приміщення. Надання іншого службового жилого приміщення допускається також у випадках, коли внаслідок капітального ремонту займане службове жиле приміщення не може бути збережене або його розмір істотно зміниться (стаття 102 Житлового кодексу).
4.4. Особа, на ім'я якої виданий ордер, члени його сім'ї або інші особи, які проживають у службовому жилому приміщенні, можуть бути виселені в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення також у випадках, передбачених частиною першою статті 116 Житлового кодексу.
4.5. Особи, які самоправно зайняли службове жиле приміщення, виселяються без надання їм іншого жилого приміщення відповідно до законодавства України.
4.6. У разі визнання ордера на службове жиле приміщення недійсним унаслідок неправомірних дій осіб, які одержали ордер, вони підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення. Якщо громадяни, зазначені в ордері, раніше користувалися жилим приміщенням у будинку державного або громадського житлового фонду, їм повинно бути надано жиле приміщення, яке вони раніше займали, або інше жиле приміщення.
У разі визнання ордера на службове жиле приміщення недійсним з інших підстав, крім випадку, передбаченого абзацом першим цього пункту, особи, зазначені в ордері, підлягають виселенню з наданням іншого жилого приміщення або приміщення, яке вони раніше займали.
Секретар селищної ради Олег Золотаревський
Додаток 1
до Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанськоїї територіальної громади |
ЖУРНАЛ
оперативного обліку службових жилих приміщень
Криничанської селищної ради
№ з/п
|
Адреса службового приміщення (населений пункт, вулиця, № будинку і квартири)
|
Кількість кімнат
|
Загальна площа (кв.м)
|
Жила площа (кв.м)
|
Дата і номер рішення виконавчого комітету про включення жилого приміщення до числа службових
|
Дата і номер рішення виконавчого комітету про виключення жилого приміщення з числа службових
|
Примітка
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Додаток 2
до Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади (п 2.5) |
ЗАЯВА про надання службового жилого приміщення
Криничанському селищному голові
_____________________________
_____________________________
(ПІБ, посада, адреса заявника)
_____________________________
_____________________________
ЗАЯВА
про надання службового жилого приміщення
У зв'язку з відсутністю належних умов для проживання та будь-якого власного житла прошу надати мені та членам моєї сім' службове жиле приміщення.
Маю статус внутрішньо переміщеної особи, так як _________________________________ З ________________ року працюю в __________________ на посаді___________________. Склад сім'ї: _____________________________________. |
|
До заяви додаються:
- копії паспортів членів сім'ї (усі заповнені сторінки) або копії ID-карток з довідками про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру;
- довідка про реєстрацію місця проживання особи на всіх членів сім'ї;
- інші посвідчення та довідки щодо статусу особи;
- копії свідоцтв про народження дітей віком до 14 років;
- копія свідоцтва про шлюб (за наявності);
- письмова згода членів сім'ї заявника на проживання в службовому жилому приміщенні;
- довідка з місця роботи, яка підтверджує перебування працівника у трудових відносинах з відповідним підприємством, установою, організацією;
___ ____________ 20__ року
|
____________
(підпис) |
_____________________
(П.І.Б.) |
ПОГОДЖЕНО
Керівник підприємства, установи, організації. |
Додаток 3
до Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади (пункт 2.5) |
Згода на проживання
Криничанському селищному голові
_____________________________
_____________________________
(ПІБ, адреса заявника)
_____________________________
Я, ______________________________________________________________________,
даю згоду на проживання разом з моїм (моєю) (дружино, чоловіком)_________________ у службовому жилому приміщенні, розташованому за адресою:
_________________________________________________________________________
яке належить _________________________________________________________________________.
___ ____________ 20__ року
|
____________
(підпис) |
_____________________
(П.І.Б.) |
Додаток 4
до Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади (пункт 2.12) |
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
про виселення із службового жилого приміщення
Криничанському селищному голові
_____________________________
_____________________________
(ПІБ, адреса заявника)
_____________________________
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
про виселення із службового жилого приміщення
Відповідно до пункту 2.12 Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської селищної ради, затвердженого рішенням сесії Криничанської селищної ради _______________________
у разі прийняття рішення виконавчого комітету селищної ради про виселення зі службового жилого приміщення я,_________________________________________, (П.І.Б. працівника) разом із членами своєї сім'ї, які проживають зі мною у службовому жилому приміщенні, зобов'язуюсь звільнити займане жиле приміщення протягом одного місяця з моменту видання такого рішення, окрім випадків, передбачених чинним законодавством. |
|
_______________________
(П.І.Б. члена сім'ї) |
_____________________;
(підпис) |
|
_______________________
(П.І.Б. члена сім'ї) |
_____________________;
(підпис) |
|
_______________________
(П.І.Б. члена сім'ї) |
_____________________.
(підпис) |
|
___ ____________ 20__ року
|
____________
(підпис) |
________________________
(П.І.Б. ) |
|
Додаток 5
до Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади (пункт 3.1) |
ДОГОВІР
найму службового житлового приміщення
«___» _________ 20__р. селище Кринички
__________________________, у власності якої перебуває службове приміщення за адресою: ___________________ в особі ___________________________________________________, (далі – Наймодавець), який діє на підставі_____________________, та ________________________________________, (далі – Наймач), серія і номер паспорта _______________, виданий ___________________________________________________,
уклали даний договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ ТА ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. За даним договором найму Наймодавець надає Наймачеві та членам його сім’ї у користування службове житлове приміщення, придатне для постійного проживання в ньому відповідно до акта приймання-передачі, що є невід'ємною частиною цього договору.
1.2. За даним договором надається наступне службове житлове приміщення за адресою: _______________________________________________( далі – приміщення), та загальною площею_________м.кв.
1.3. Сторони підтверджують, що на момент передачі приміщення, що передається у найм, недоліки житлового приміщення відсутні і у Наймача немає будь-яких претензій з приводу стану приміщення.
1.4. Наймодавець передає в найм також майно, що знаходиться у приміщенні.
1.5. Відповідно до договору, крім Наймача в приміщенні будуть постійно проживати наступні громадяни:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
1.6. Громадяни, що постійно проживають разом з Наймачем, мають рівні права по користуванню приміщенням. Відносини між Наймачем і такими громадянами визначаються законом. Відповідальність перед Наймодавцем за дії громадян, що постійно проживають із Наймачем, у випадку порушення ними умов даного договору найму, несе Наймач.
1.7. Інші громадяни можуть бути вселені в приміщення за згодою Наймодавця, Наймача і громадян, що постійно проживають із Наймачем, у якості постійно проживаючих з Наймачем. Неповнолітні діти Наймача вселяються без згоди Наймодавця.
1.8. Наймач і громадяни, постійно з ним проживаючі, за спільною згодою й з попереднім повідомленням Наймодавця, вправі дозволити безоплатне проживання в приміщенні тимчасовим мешканцям (користувачам). Строк проживання тимчасових мешканців - не більше 6 місяців. Тимчасові мешканці не мають самостійного права користування приміщенням. Відповідальність за дії тимчасових мешканців перед Наймодавцем несе Наймач.
2. ПЕРЕДАЧА ПРИМІЩЕННЯ НАЙМАЧУ
2.1. Сторони домовились, що приміщення та майно, передаються Наймодавцем та повинні бути прийняті Наймачем протягом 5 (п’яти) днів з моменту укладення цього Договору.
2.2. Передача приміщення в найм оформлюється актом приймання-передачі.
2.3. Приміщення та майно вважаються фактично переданими у найм з моменту підписання акту приймання-передачі приміщення.
2.4. В момент підписання акту приймання-передачі Наймодавець зобов’язаний передати Наймачеві ключі від Приміщення.
3. Обов'язки сторін за даним договором
3.1. Наймодавець зобов'язується:
організувати належне утримання майна;
створювати умови для безперешкодного користування особами, які проживають, його допоміжними приміщеннями;
вести облік осіб, які проживають на умовах найму;
забезпечувати виконання Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади;
інформувати осіб, які проживають у службовому житлі про прийняття рішень, які стосуються їх проживання та організації побуту;
забезпечувати за власний рахунок проведення поточного та капітального ремонтів його допоміжних приміщень, інвентарю, обладнання, крім ремонту переданих у найм жилих приміщень;
вживати заходів для відселення наймача та членів його сім'ї у разі, коли будинок перебуває в аварійному стані.
наймодавець має також інші передбачені актами законодавства зобов'язання.
3.2. Наймач зобов'язується:
додержуватися умов договору найму службового житла;
своєчасно вносити квартирну плату і плату за надані комунальні послуги (забезпечення холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством) за затвердженими у встановленому порядку тарифами;
підтримувати чистоту і порядок у жилих та допоміжних приміщеннях;
дотримуватися вимог пожежної і газової безпеки, санітарних норм і правил;
використовувати жилу площу за призначенням, забезпечувати збереження технічного обладнання;
забезпечувати за власний рахунок проведення ремонту жилого приміщення;
проводити за власний рахунок ремонт і заміну санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання, що вийшли з ладу з його вини;
не перешкоджати іншим особам у правомірному користуванні допоміжними приміщеннями;
не допускати виконання робіт та інших дій, що викликають псування приміщень, приладів та обладнання, порушують умови проживання інших осіб;
у разі виселення та/або набуття у власність жилого приміщення передати наймодавцю, усе майно, що було надано їм у користування згідно з договором найму (оренди);
не вправі робити перебудову й реконструкцію приміщення без згоди Наймодавця;
Встановлення кондиціонерів, антен, сигналізації та інші системи охорони приміщення та розміщення інших приладів на зовнішній стороні будівлі здійснюється за згодою власника будівлі.
Наймач має також інші передбачені актами законодавства зобов'язання.
2.3. Наймодавець не вправі робити переуступку зданого в найм приміщення без згоди Наймача.
4. Права сторін
4.1. Наймодавець має право вимагати від наймача:
- своєчасно вносити плату за надані житлово-комунальні послуги відповідно до затверджених тарифів;
- дотримуватися вимог правил користування приміщеннями житлових будинків, санітарних і протипожежних правил та інших нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;
- своєчасно вживати заходів до усунення недоліків, пов'язаних з наданням житлово-комунальних послуг, що виникли з вини наймача;
- надавати можливість для доступу в житлове приміщення для усунення пошкоджень санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення в установленому актами законодавства порядку технічного та профілактичного огляду;
- відшкодовувати збитки, завдані наймачем та членами його сім'ї житловому приміщенню або майну наймодавця, інших мешканців будинку;
- звільнити займане житлове приміщення у разі розірвання цього договору із складенням акта приймання-передачі.
4.2. Наймодавець має право щомісячно здійснювати перевірку порядку використання Приміщення та стану приміщення і майна, що здається у найм.
4.3.Наймодавець має також інші передбачені актами законодавства права.
4.2. Наймач має право:
- за згодою Наймодавця змінити замки вхідних дверей та кімнат, укріплювати вхідні двері;
- за згодою Наймодавця установлювати сигналізацію та інші системи охорони приміщення.
5. Розмір плати за наймання житлового приміщення та порядок її внесення
5.1. Розмір плати за наймання службового житлового приміщення визначається рішенням виконавчого комітету селищної ради.
5.2. Плата за найм Приміщення не включає оплату комунальних послуг.
5.3. Комунальні послуги оплачуються Наймачем самостійно.
5.4. У випадку нецільового використання Приміщення настає адміністративна відповідальність, згідно чинного законодавства.
6. ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ ПРИМІЩЕННЯ
6.1. Працівник, що припинив трудові відносини з селищною радою, її виконавчим органом або комунальним підприємством, установою та організацією селищної ради, а також у випадках, передбачених законодавством та умовами договору найму, підлягає виселенню зі службового жилого приміщення з усіма особами, які з ним проживають, без надання іншого жилого приміщення, крім випадків передбачених п. 4.2 Положення про порядок надання в користування службових жилих приміщень комунальної власності Криничанської територіальної громади.
Рішення про виселення приймається виконавчим комітетом селищної рази на підставі інформації організації в управління якої перебуває житло.
6.2. Повернення приміщення оформлюється відповідним актом приймання-передачі.
6.3. У момент підписання акту приймання-передачі приміщення, Наймодавець перевіряє стан житлового приміщення, а Наймач передає Наймодавцю ключі від житлового приміщення.
6.4. Наймач зобов'язаний передати Житлове приміщення та майно Наймодавцю у тому самому стані, в якому воно було передано в найм з урахуванням нормального зносу.
7. Розірвання даного договору
7.1. Наймач вправі за згодою інших громадян, що постійно проживають із ним, у будь-який час розірвати даний договір з письмовим попередженням Наймодавця за три місяці.
7.2. Даний договір може бути розірваний на вимогу Наймодавця у випадках:
- невнесення Наймачем плати за користування комунальними послугами.
- руйнування або псування приміщення Наймачем або іншими громадянами, за дії яких він відповідає.
7.3. Даний договір може бути розірваний на вимогу кожної зі сторін у договорі:
- якщо приміщення перестає бути придатним для постійного проживання, а також у випадку його аварійного стану;
- в інших випадках, передбачених житловим законодавством.
7.4. Якщо після попередження Наймача про необхідність усунення порушення, Наймач або інші громадяни, за дії яких він відповідає, продовжують використовувати приміщення не по призначенню або порушувати права й інтереси своїх сусідів, Наймодавець вправі в судовому порядку розірвати договір найму.
7.5. У випадку розірвання договору найму в судовому порядку Наймач і інші громадяни, що проживають у приміщенні до моменту розірвання договору, підлягають виселенню із приміщення.
7.6. Наймодавець, наймач та члени його сім'ї у разі порушення умов цього договору несуть відповідальність згідно із законом.
7.7. Спори між сторонами розв'язуються шляхом проведення переговорів або в судовому порядку.
8. Строк дії договору та інші умови
8.1. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання та прийняття приміщення відповідно до акту приймання-передачі і діє до ____________ 20__ року.
8.2. Дія цього Договору вважається автоматично продовжено на той самий строк та на тих самих умовах, якщо жодна із Сторін не виявила бажання припинити дію цього Договору і не заявила про це шляхом письмового повідомлення за 10 (десять) днів до закінчення строку дії цього Договору.
8.3. Строк найму може бути змінений лише за взаємною згодою обох Сторін.
8.4. Наймодавець може прийняти рішення про ініціювання розірвання цього договору та виселення наймача та членів його сім'ї з службового житлового приміщення без надання іншого житла за таких підстав:
- надання наймачеві та членам його сім'ї або придбання ним іншого житлового приміщення;
- розірвання трудових відносин;
- невнесення протягом трьох місяців наймачем плати за користування службовим житлом;
- систематичне порушення наймачем та членами його сім'ї правил користування житловим приміщенням, його руйнування чи псування, а також використання житлового приміщення не за призначенням, порушення громадського порядку, прав і законних інтересів сусідів, що унеможливлює спільне проживання в одному житловому будинку, порушення умов договору найму службового житла після письмового попередження наймача.
8.5. Примусове розірвання цього договору здійснюється виключно за рішенням суду.
8.6. Зміни до цього договору можуть бути внесені за згодою сторін з оформленням додаткового додаткової угоди до договору.
Додатковий угода та додатки до нього є невід'ємною частиною цього договору.
8.7. Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов цього договору і не врегульовані ним, регламентуються актами законодавства.
8.8. Цей договір укладений на ___ сторінках у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної сторони.
8.9. Усі зміни та доповнення до цього Договору є чинними за умови їх складення у письмовій формі та підписання обома сторонами.
9. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН
Наймодавець: Наймач:
_________________ _________________
_________________ _________________
_________________ _________________
М. П.
Секретар селищної ради Олег ЗОЛОТАРЕВСЬКИЙ