Відповідно до частини 6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як Криничанський селищний голова, звітую про проведену роботу Криничанської селищної ради та її виконавчих органів за 2022 рік.
Закінчується складний для нашої країни рік. Починаючи від 24 лютого 2022 року росія веде повномасштабну війну проти України. Але ми не впали духом, ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, планувати діяльність та жити в умовах воєнного стану.
Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади, тому фактично це своєрідне підведення підсумків колективної роботи кожного депутата, постійних комісій ради, сесійної діяльності, діяльності виконавчих органів ради. Рада публічна і відкрита у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення діяльності ради, прийнятих документів на сесіях ради, засіданнях виконавчого комітету, а також про новини та життя громади на офіційному сайті територіальної громади, на офіційних сторінках у Facebook та Instagram. Крім того, інформація про діяльність ради друкується на сторінках громадсько-інформаційної газети «Нові рубежі».
До Криничанської селищної ради всього надійшло 889 звернень, з них: 854 - письмові звернення, 35 звернень, які подано громадянами на особистому прийомі селищного голови.
За характером основних питань, що їх порушували громадяни у зверненнях до селищної ради, найбільш актуальними були питання, що відносяться до сфери аграрної політики і земельних відносин (51,5%). На другому місці — питання соціальної політики, соціального захисту населення (4,5%). Слід зазначити, що всі звернення уважно розглядалися, викладені в них факти ретельно перевірялися та докладалися зусилля до вирішення порушених у зверненнях питань.
За звітний період було проведено 12 пленарних засідань та 3 позачергові сесії селищної ради. Прийнято 215 рішень.
Проведено 11 засідань виконавчого комітету ради та 7 позачергових засідань, на яких ухвалено 252 рішення виконавчого комітету.
Зареєстровано 141 розпорядження селищного голови з питань основної діяльності.
Упродовж 2022 року проведено 13 засідань адміністративної комісії, на яких розглянуто 14 справ про адміністративні правопорушення відносно 14 осіб. Накладено адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 23630 грн. за порушення правил благоустрою та продаж алкогольних напоїв неповнолітнім.
Опікунською радою проведено 11 засідань, на яких розглянуто 27 питань - це про доцільність встановлення опіки над особами, які потребують стороннього догляду; про влаштування осіб до спеціалізованих закладів та ін.
Через відділ «Центр надання адміністративних послуг» Криничанської селищної ради надається 139 послуг. Загальна кількість звернень у поточному році до відділу ЦНАП становить 6286 звернень з реєстрації документів, їх отримання, консультацій. До місцевого бюджету надійшло адміністративного збору в сумі 256,9 тис. грн.
За 2022 рік надійшло 411 клопотань від суб’єктів земельних відносин щодо забезпечення конституційних та законних прав громадян на землю. Задоволено 103 клопотання. 327 клопотань від громадян опрацьовано, але не винесено на розгляд засідання сесій Криничанської селищної ради в зв’язку з діючими обмеженнями щодо вирішення земельних питань на період дії воєнного стану відповідно до чинного законодавства.
Планові надходження (з урахуванням змін) за 2022 рік по власних доходах загального фонду бюджету виконано в сумі 110,4 млн грн., що становить 110,4 % до плану. Сума перевиконання складає 10,4 млн грн.
Виконання по основних джерелах надходжень: податок на доходи фізичних осіб - 112,7%, акцизний податок - 107,7%, земельний податок - 108,8%, єдиний податок - 102,3%. В структурі фактичних надходжень до загального фонду бюджету найбільша питома вага належить податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 72,2 %, єдиному податку - 15,5 %, земельному податку – 7,4 %, акцизному податку - 2,5 %, іншим – 2,4%.
Видатки загального фонду бюджету при уточненому плані виконано в сумі 174 млн грн, або на 95,6 %. Соціально захищені видатки, а саме видатки на оплату праці з нарахуваннями, харчування, оплату за спожиті бюджетними установами енергоносії профінансовані відповідно до планових призначень з урахуванням наданих пропозицій головних розпорядників коштів.
В рамках реалізації місцевих програм здійснено такі заходи:
- надано матеріальну допомогу 83 особам на загальну суму 303,0 тис. грн.
- придбано комп’ютерну техніку, багатофункціональні пристрої на суму 99,8 тис. грн., послуги за інтернет склали 58,9 тис. грн.
- для відділення поліції виділено 50,0 тис. грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів.
- 65 державній пожежно-рятувальній частині було виділено на паливно-мастильні матеріали 50,0 тис. грн., на придбання спеціалізованого одягу – 50,0 тис. грн.
- поповнено матеріальний резерв паливно-мастильними матеріалами на суму 49,9 тис. грн.
- для створення зручних і безпечних умов для жителів громади за рахунок депутатської субвенції обласного бюджету придбано автобусну зупинку, яка встановлена у с. Промінь на суму 84,9 тис. грн.
- для організації дитячого дозвілля придбано спортивний та ігровий майданчики на суму 130,0 тис. грн. (обласний бюджет), які будуть встановлені на території с. Маломихайлівка.
- за рахунок спеціального фонду придбано та передано в господарське відання КП «Добробут» спецтехніка: трактор МТЗ-82.1 з комплектуючими (відвал сніговий гідро поворотний, відвал передній гідравлічний, багатопозиційний, косарка роторна, причіп тракторний ) на суму 1350,0 тис. грн., яка відтепер надає змогу обкошувати узбіччя доріг, вивозити сміття, проводити взимку розчистку вулиць нашої громади;
- закуплено 50 нових сміттєвих баків для вивезення твердих побутових відходів в громаді на суму 290,2 тис. грн.; 6 урн об’ємом 80 літрів для встановлення на стадіоні та в береговій зоні центрального ставка в смт Кринички;
- придбано навісний подрібнювач гілок для трактора МТЗ-82.1 на суму 255,4 тис. грн.;
- придбано паркан для огородження дитячих та спортивних майданчиків – 93,7 тис. грн.;
- для економії електроенергії та дотримання вимог умов «комендантської години» придбано 40 електронних таймерів часу e.control для встановлення на системах вуличного освітлення на суму 23,8 тис. грн.;
- придбано фарби на суму 43,9 тис. грн. та проведені роботи з оновлення підвісного пішохідного та автомобільних мостів в смт Кринички;
- для забезпечення питною водою близько 300 мешканців в селі Маломихайлівка проведена робота по демонтажу старої водонапірної башти та встановлення нової водонапірної башти Рожновського на суму 226,0 тис. грн.;
- для забезпечення належної роботи фонтану на площі Європейській в смт Кринички виконано послуги з обслуговування на суму 21,0 тис. грн.;
- для інформування населення на випадок надзвичайних ситуацій придбано та встановлено в с. Світлогірське сирена оповіщення з блоком автоматичного керування на суму 37,0 тис. грн.
- з метою забезпечення безпеки дорожнього руху придбано 6 засобів примусового зниження руху транспортних засобів та 10 дорожніх знаків на суму 63,3 тис. грн. для встановлення в смт Кринички та смт Аули.
З початку збройної агресії російської федерації проти України Криничанська селищна рада прийняла більше 1200 внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій, а також з територій, де ведуться воєнні дії. Багато мешканців громади вступили до лав ЗСУ. Для забезпечення військовослужбовців та незахищеної категорії громадян всім необхідним, селищною радою проводилася робота з благодійними фондами та організаціями щодо надання гуманітарної допомоги у вигляді військового спорядження, продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, одягу, тощо. Для військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб було надано велику кількість гуманітарної допомоги від різних донорів. Отримана допомога видавалася у адміністративному центрі громади, а також у старостинських округах, про що висвітлювалася на офіційних соціальних сторінках Facebook та Instagram.
Завдяки Дніпропетровському РО Програми «U-LEAD з Європою» КП «Добробут» Криничанської селищної ради отримало гуманітарну допомогу від Програми ULEAD з Європою, що спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією. Отримано такі вкрай необхідні генератори, баки для води, намет, похідні ліжка, каремати, спальні мішки, ковдри та вуличний мобільний освітлювач.
У рамках реалізації програми «Гуманітарна солідарність» Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland e.V., через механізм прямі закупівлі, спільно підготовлено два проєкти, які стали переможцями конкурсу, а саме:
- КП «КНП «Центральна лікарня» Криничанської селищної ради здійснило закупівлю медичних засобів, витратних матеріалів на суму 70,6 тис грн.
- КЗ «Центр надання соціальних послуг» Криничанської селищної ради було придбано товари першої необхідності гуманітарного призначення для внутрішньо переміщених осіб на суму 35,7 тис. грн.
Всі кошти було відшкодовано Міжнародним фондом «Відродження».
У грудні розроблено та подано заявку на конкурс міні грантів до громадської організації КримSOS на облаштування укриттів:
- відділом освіти, культури, молоді та спорту Криничанської селищної ради Дніпропетровської області на суму 184 тис. грн.;
- КП «КНП «Центральна лікарня» Криничанської селищної ради на суму 183 тис. грн.;
- Криничанським ліцеєм № 2 Криничанської селищної ради на суму 171 тис. грн.
8 закладами освіти подано заявки по проєкту «СпівДія Ноут» на отримання ноутбуків для дітей пільгової категорії, в яких відсутні комп’ютери вдома.
Спільно з КЗ «Центр надання соціальних послуг» Криничанської селищної ради розроблено та подано заявку на невідкладну допомогу для внутрішньо переміщених осіб (продуктові набори) в рамках реалізації проєкту ZMINA 2.0 від міжнародного благодійного фонду «ІЗОЛЯЦІЯ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
На подані заявки очікується відповідь від організаторів конкурсу.
КП «КНП «Центральна лікарня» КСР» надає послуги вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та первинної медичної допомоги переважно населенню Криничанської ТГ. Заробітна плата медичним працівникам нарахована вчасно, але не виплачена в повному обсязі. Заборгованість по заробітній платі за другу половину грудня становить 968,4 тис. грн.
На медикаменти для лікування хворих використано 546,7 тис. грн., на харчування хворих використано 228,3 тис. грн. На оплату енергоносіїв використано 2 231,2 тис. грн.
За рахунок власних коштів підприємства для забезпечення умов утримання закладу в належному стані було проведено поточні ремонти на суму 71,5 тис. грн. (приведення у відповідність до будівельних норм і правил щодо доступності приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, проведення робіт по освітленню території лікарні).
В зв’язку з оптимізацією відділень лікарні, які неспроможні в повному обсязі забезпечити своє функціонування, з 01.11.2022 року у закладі скоротилися ліжка з 92 до 43. Функціонує палата інтенсивної терапії, яка розрахована на 4 ліжка в складі соматичного відділення, яке складається із 25 ліжок терапевтичних та 14 ліжок неврологічних. Створено 8 ліжок педіатричних денного стаціонару, 4 ліжка денного стаціонару для дорослих, Надання хірургічних послуг здійснюється приватним підприємством «Українська ендоскопічна медицина» у приміщенні колишнього хірургічного відділення.
По програмі «Доступні ліки» КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криничанської селищної ради виписано електронних рецептів у кількості – 3240, використано коштів в сумі 182,6 тис. грн. На пільгові рецепти для населення виділено 81 тис. грн. На медичні препарати (калоприймачі, туберкулін та підгузки) – 74 тис. грн.
За кошти Національної служби здоров’я України:
- придбано кисневий концентратор OLV-10 – 108 тис. грн.
- придбано генератор IТС Power GG 7000 бензин - 1 шт. на суму 36 тис. грн.
- здійснений ремонт стелі та електропроводки на суму 84,6 тис. грн.
- придбано лікарські засоби на суму 55,6 тис. грн.
В підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту Криничанської селищної ради перебуває 8 закладів дошкільної освіти, 11 закладів загальної середньої освіти, Центр учнівської молоді, Інклюзивно-ресурсний центр та ДЮСШ.
У зв’язку із російською агресією та введенням воєнного стану в Україні змінилася робота закладів освіти. Вісім закладів загальної середньої освіти здійснюють навчання у дистанційному форматі, два – у змішаному. Заклади дошкільної освіти працюють в режимі он-лайн.
З метою створення безпечних умов навчання і роботи, відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм облаштування, утримання закладів освіти та організації освітнього процесу здійснено такі закупівлі:
- бочки та ємності для зберігання харчових продуктів, біотуалети, матеріали для ремонту електромереж, цемент, генератори, теплові пушки, вапно, світильники, вогнегасники на суму 625,2 тис. грн.
- спортивне приладдя (сітки для футбольних воріт, м’ячі ) на суму 15,4 тис. грн.
- плити електричні та посуд для їдалень закладів освіти на суму 149,2 тис. грн.
- новорічні подарунки на суму 49,9 тис. грн.
- фекальний насос для Червоноіванівського ліцею на суму 86,8 тис. грн.
- модернізація газового обладнання (модулі зв’язку ) на суму 72,0 тис. грн.
- здійснено співфінансування за рахунок місцевого бюджету в сумі 300,0 тис. грн. на придбання нового шкільного автобуса для Степанівського ліцею, який отримано 13 грудня 2022 року.
- придбано вугілля та дрова на суму 279,1 тис. грн.
- за рахунок освітньої субвенції придбано 6 генераторів для закладів, де є ПРУ (Криничанський ліцей № 1, Криничанський ліцей № 2, Аулівський ліцей, Світлогірський ліцей, Степанівський ліцей, інклюзивно-ресурсний центр).
Для покращення роботи в режимі он-лайн від Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації отримано 15 ноутбуків.
За рахунок субвенції з державного бюджету у 2022 році придбано житло 8 дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.
На території Криничанської територіальної громади створено 10 пунктів обігріву та 3 «Пункти незламності». Визначені відповідальні особи за роботу «Пунктів незламності», створено мобільні групи для здійснення заходів з евакуації маломобільних/соціально незахищених верств населення у випадку відсутності електроенергії і опалення до «Пунктів незламності» та пунктів обігріву.
Підсумовуючи свій звіт, хочу сказати, у 2022 році перед нами постало чимало викликів пов’язаних з пандемією, війною, зростанням цін, дефіцитом електроенергії. Але у 2023 році на нас з вами чекатимуть нові виклики, однак об’єднавшись, ми зможемо досягти більшого для стабільного розвитку нашої громади. Я завжди налаштований на плідну співпрацю та на діалог з усіма, хто бажає щось зробити корисне для свого села чи селища та вдячний усім, хто допомагав селищній раді практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами.
Сподіваюсь разом будемо й надалі працювати в обраному напрямку в інтересах і на благо громади, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби жителів, а головне – виправдати довіру людей.
Всім миру і добра! Разом до Перемоги!
Криничанський селищний голова Юрій Балюк